Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Kibice Bałtyku usunęli błyskawicę sprzed Stoczni Gdańskiej. Apel do kibiców w całym kraju!

Dosłownie przed chwilą, w rocznicę Grudnia 1970, kibice Bałtyku Gdynia usunęli sprzed historycznej bramy Stoczni Gdańskiej „błyskawicę”, symbol proaborcyjnych protestów – dowiedział się portal Niezależna.pl. „Dzisiejszego wieczora naprawiamy elewację przed historyczną Bramą Stoczni Gdańskiej, tak by hitlerowskie symbole nawołujące do mordowania dzieci nie profanowały ani miejsca, ani czasu, tak przecież bolesnej historii walki Narodu Polskiego z sowiecką komuną” – napisali. Zaapelowali do kibiców w całej Polsce o podobne akcje: „Ludzie, nie bójcie się dać świadectwa Prawdzie! Piłka nożna to nie tylko sport”.

fot. Bałtyk Gdynia Kibicowsko

W miejscu, w którym na ścianie umieszczona była błyskawica, znalazł się transparent. „Grudzień 70 – pamiętamy. Prawicowy Bałtyk”. A także znany już z poprzedniej naprawy zanieczyszczonej przez zwolenników Marty Lempart elewacji transparent „V. Nie zabijaj! Prawicowy Bałtyk”.

„W krótkim przekazie po remoncie dajemy wyraz naszych chrześcijańskich wartości i poszanowania Polskiej Historii. Chwała Bohaterom Grudnia! Norymberga dla komuny!”

– piszą kibice Bałtyku.

Ich akcja nie jest jedyna – usuwaniem podobnych symboli zajęli się też kibice kilku innych klubów. Kibice Lecha z grupy Wildeccy Fanatycy wcześniej napisali: „Po kilkudniowych protestach w całym Poznaniu na wielu elewacjach powstało kilkadziesiąt haniebnych wrzutów promujących mordowanie dzieci czy inne niegodne postawy. Niestety czyszczeniem takich wpisów miasto ani inne stowarzyszenia nie są zainteresowane... nad czym bardzo ubolewamy”.

I zaapelowali:

„No cóż, pomazanymi murami zabytków, Placu Wolności czy porozrzucanymi kartonami z wątpliwej jakości hasłami musza zająć się inni. Tak wiec my konsekwentnie, razem z innymi kibolami, którzy ramie w ramie stali z nami pod Katedra, kościołami, pomnikami będziemy bronić́ normalności w mieście ogarniętym lewacka paranoja.  Bo najgorsze co możemy zrobić to przyglądać się temu biernie - a tego nam przyszłe pokolenia nie wybaczą”.

Więcej o akcji na facebooku Bałtyk Gdynia Kibicowsko - TUTAJ.

 

 Źródło: Facebook, niezalezna.pl

 

#brama Stoczni Gdańskiej

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
​Piotr Lisiewicz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo