Jaki chce Warszawy nowych technologii

Chciałbym, aby Warszawa stała się w perspektywie kilkunastu lat najważniejszym ośrodkiem technologicznym, rozwojowym w zakresie technologii smart city w Europie - powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

Patryk Jaki
twitter.com/Dariusz Lasocki

- Chciałbym, aby Warszawa stała się w perspektywie kilkunastu lat najważniejszym ośrodkiem technologicznym, rozwojowym w zakresie technologii smart city w Europie. Wierzę, że jest to możliwe, bo Warszawa ma największy potencjał, ciągle niewykorzystany: największą liczbę uczelni wyższych, osób w wieku produkcyjnym. Warszawiacy też najdłużej pracują w tej części Europy, mamy dobre warunki geograficzne i budżetowe, by stworzyć się napędową warszawskiej gospodarki - powiedział Patryk Jaki na wspólnym briefingu z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz.

Przypomniał też swoją wcześniejszą zapowiedź, dotyczącą utworzenia w Warszawie 19. dzielnicy, miejsca, które - jak mówił - "będzie miało najniższe podatki, będzie wielkim living labem, będzie ściągał największy potencjał intelektualno-rozwojowo-innowacyjny w Europie".

Jakiego wsparła Jadwiga Emilewicz.

- Cieszę się, że też mogę się włączyć w tę kampanię, wspierając i popierając atrakcyjny projekt inwestycyjny dla Warszawy. Dlaczego taki projekt ma sens i dlaczego musi być realizowany? Mam nadzieję, że od poniedziałku już zacznie być realizowany przez Patryka Jakiego. Dzisiaj wyzwania, które stoją przed polskimi miastami to tworzenie atrakcyjnych, wysoko płatnych miejsc pracy na kolejną dekad – powiedziała minister.

- Tego typu rozwiązania, o których mówi Patryk, mówiąc o dzielnicy 19., to rozwiązania znane nie tylko z Dubaju. Dzisiaj w ten sposób rewitalizują i rozwijają się największe metropolie światowe – dodała Emilewicz.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#Patryk Jaki #Warszawa #smart city

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo