Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Jaka pogoda w sobotę?

Dziś na przeważającym obszarze kraju będzie dużo chmur, z których może spaść słaby deszcz. Tylko na wschodzie prognozowane są większe przejaśnienia. Tam także nie powinno padać.

pogoda zima deszcz śnieg okno
pexels.com/pl-pl/@shvetsa/ - pexels.com

Temperatura maksymalna w sobotę kształtować się będzie na poziomie od 12 do 15 stopni Celsjusza. Tylko lokalnie na północy oraz w rejonach podgórskich wyniesie 9-10 stopni Celsjusza.

Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni bądź południowy.

A w nocy?

W nocy z soboty na niedzielę, w zachodniej połowie kraju, spodziewane jest jeszcze zachmurzenie duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Stopniowo jednak będzie się przejaśniać.

We wschodniej i południowej Polsce chmur będzie mniej. Tam prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane z tendencją do rozpogodzeń. Lokalnie nadal będą się tworzyły silne zamglenia. Na południu, w obniżeniach terenu, możliwe są mgły ograniczające widzialność do 400 m.

Temperatura minimalna wyniesie od 1-2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do nawet 8 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, nadal południowo-wschodni bądź wschodni.

W kolejnych dniach pogoda nadal wiosenna, przy nieznacznym ochłodzeniu na Podlasiu. Prognozy wskazują, że od środy zrobi się chłodniej, prawdopodobnie wrócą też nocne spadki temperatury poniżej zera.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #Polska #prognoza #IMGW

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo