Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Iustitia zawiadomiła i jest śledztwo. Sędziowie znaleźli się na celowniku prokuratury Bodnara

Prokuratura Krajowa poinformowała, że jej wydział spraw wewnętrznych wszczął śledztwo w sprawie 20 sędziów, członków Krajowej Rady Sądownictwa po 2017 roku. Jak informują śledczy, zarzuca się im... przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego.

Sędzia
FOTOMAG - Gazeta Polska

Zawiadomienie w tej sprawie złożyło w marcu upolitycznione stowarzyszenie sędziowski Iustitia. Dotyczyło ono zarówno członków KRS, jak i tych sędziów, którzy podpisywali listy poparcia dla nich.

Prokurator z Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, po rozpoznaniu zawiadomienia wszczął w dniu 11 czerwca śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez 20 sędziów członków KRS w okresie od 2017 r., tj. o czyn z art. 231 § 1 i 2 kk

– poinformowała dziś w mediach społecznościowych Prokuratura Krajowa.

Jaką korzyść osobistą mieliby osiągać sędziowie? Tego nie wiadomo...

"Chodzi przede wszystkim o to, że nie bronili oni niezależności sędziowskiej" - usiłuje wyjaśniać sędzia i rzecznik prasowy Iustiti Bartłomiej Przymusiński. Jak dodał, zarzuca się im, że uczestniczyli... "w działalności niekonstytucyjnego organu, który podejmował niekonstytucyjne decyzje".

Jest reakcja KRS:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#prokuratura #sędzia #sąd #Iustitia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo