Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić na wschodzie i południu kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla pięciu województw ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Zdjęcie ilustracyjne
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Chodzi o południową część Śląska oraz Małopolski, a także województwo podkarpackie, lubelskie oraz wschodnie powiaty Mazowsza. Na tych obszarach prędkość wiatru może osiągać w porywach 75 km/h, a opady deszczu - lokalnie - do 35 mm. Miejscami możliwe są opady gradu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżenie IMGW. Oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

O zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas burzy przypomniało RCB. "Unikaj otwartych przestrzeni, nie chowaj się pod drzewami" – napisało RCB na Twitterze.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#IMGW #burze

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo