Gorące popołudnie na wschodzie Polski

Dziś po południu będzie ciepło na wschodzie. Tam termometry wskażą 27 stopni Celsjusza. Na zachodzie i południowym zachodzie będzie chłodniej, spadnie deszcz.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
Pexels/Kaique Rocha

W piątek na wschodzie i w centrum zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, lokalnie wzrastające do dużego. Tam pojawią się słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Wystąpią przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Na zachodzie i południowym zachodzie suma opadów wyniesie do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na północnym zachodzie do 27 stopni na wschodzie. Na zachodnim wybrzeżu i dolinach górskich od 18 do 22 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych.

A w nocy...

W nocy na wschodzie zachmurzenie umiarkowane, a na pozostałym obszarze duże z opadami deszczu. W pasie od Pomorza, przez centrum, po Opolszczyznę i Górny Śląsk możliwe burze i porywy wiatru do 65 km/h. Prognozowana suma opadów wyniesie do 20 mm. Na Dolnym Śląsku nad ranem utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na zachodzie, do 18 stopni C. na południowym wschodzie. W kotlinach sudeckich tylko 9 stopni C.

Wiatr słaby, na południowym wschodzie miejscami umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pgooda #prognoza #Polska #IMGW

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo