Sfałszowane podpisy Obajtka, Baranowskiego i Woźniaka. „Gazeta Polska” o kulisach oszustw prawnika

"Gazeta Polska" ustaliła, że podejrzany o oszustwa wpływowy warszawski prawnik miał sfałszować umowy nie tylko z Ministerstwem Sprawiedliwości, lecz także z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz strategicznymi spółkami kontrolowanymi przez Skarb Państwa: PKN Orlen, PGE i PGNiG.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Gazeta Polska" w najnowszym numerze - dostępnym od 8 grudnia - pisze, że 41-letni Jacek Ś. obracał się wśród polityków, biznesmenów i celebrytów. Był medialnym ekspertem. Wraz z siostrą Małgorzatą prowadził kancelarię Świeca i Wspólnicy. "Dwa lata temu przepadł bez wieści" – czytamy w "GP".

"1 października 2021 roku – na podstawie europejskiego nakazu aresztowania – został zatrzymany w Budapeszcie przez węgierską policję, a następnie przekazany do Polski. Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiała Ś. zarzuty oszustwa"

– pisze "GP".

Gazeta dodaje, że zarzuty dotyczyły ponad 3,3 mln zł kredytu zaciągniętego przez prawnika w jednej z firm pożyczkowych. Dodano, że postanowienie w tej sprawie zostało wydane w marcu br. "Jego zabezpieczeniem były fikcyjne umowy kancelarii Świeca i Wspólnicy z Ministerstwem Sprawiedliwości" – napisano. Z ustaleń "GP" wynika jednak, że lista zarzutów postawionych Ś. jest znacznie dłuższa.

"Prawnik przed zniknięciem próbował bowiem pożyczać więcej pieniędzy. W tym celu miał posługiwać się sfałszowanymi umowami jego kancelarii z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz strategicznymi spółkami kontrolowanymi przez Skarb Państwa"

– podaje "Gazeta Polska".

1 października w Budapeszcie został zatrzymany warszawski prawnik Jacek Ś. Zatrzymanie – jak informowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz – miało związek ze śledztwem prowadzonym tę prokuraturę w kierunku oszustwa i fałszowania dokumentów. Ś. został zatrzymany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.

Jak informuje "Gazeta Polska", Jacek Ś. to prawnik reprezentujący m.in. b. żołnierzy WSI czy Fundację Otwarty Dialog, Fundację Instytut Lecha Wałęsy, czy Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza. Gazeta pisała, że Jacek Ś. zniknął dwa lata temu w tajemniczych okolicznościach. Wcześniej informowano, że "prawnik nie zwrócił jednej z firm pożyczkowych ponad 3 mln zł. Pieniądze pożyczył na początku 2019 r.".

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.

Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska, pap

 

#Polska

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo