Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Na Jasnej Górze odbyła się msza św. w intencji mediów Strefy Wolnego Słowa oraz Klubów "Gazety Polskiej"

Na Jasnej Górze odbyła się dzisiaj Msza Święta w intencji mediów Strefy Wolnego Słowa oraz Klubów "Gazety Polskiej" w 11-lecie "Gazety Polskiej Codziennie". Do Częstochowy przybyli licznie Klubowicze z całej Polski.

9 września minęło 11 lat od pierwszego wydania "Gazety Polskiej Codziennie" - był to wówczas jeden z niewielu konserwatywnych dzienników na polskim rynku. Tytuł wydawany jest do dziś, pięć razy w tygodniu i wciąż cieszy się gronem stałych czytelników.

Z okazji 11-lecia "Gazety Polskiej Codziennie" dzisiaj w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze odbyła się msza święta w intencji mediów Strefy Wolnego Słowa oraz Klubów "Gazety Polskiej".

Do Częstochowy licznie przybyli Klubowicze z całej Polski, m.in. z Warszawy, Milanówka, Będzina, Tychów, Piotrkowa Trybunalskiego.

Liturgię celebrował o. Bruno Maria Neumann.

- Wolne słowo, to właśnie odzyskanie wolności, w wolnym słowie powinno zawierać się to wszystko, co jest naszą radością. Ale czy umiemy się cieszyć, że ktoś się nawraca. Jeżeli, jako ludzie wolnego słowa, nie modlimy się za przeciwników, za tych, którzy są nam przeciwni poglądom czy czemukolwiek, to znaczy że do końca nie rozumiemy Ewangelii. Pan Bóg ma plan wobec każdego z nas, i choć nie jesteśmy w okresie pokutnym, to dzisiejszy fragment Ewangelii uświadamia nam, że sens naszej wiary leży w osobistym nawróceniu i przemianie naszego serca

- mówił kapłan.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo