Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Elżbieta Witek: "Ratujmy nasze dzieci" - to ważny cel, w który zamierzam się zaangażować

- Hasło "ratujmy nasze dzieci", pomóżmy rodzicom, którzy nieraz są bezradni - jest jednym z ważnych celów, który chce przed sobą postawić. Zamierzam zacząć realizować go z innymi ludźmi - zadeklarowała na Forum Klubów "GP" Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.

fot. Andrzej Piekarski/Gazeta Polska

Podczas swojego wystąpienia na Forum Klubów "Gazety Polskiej" województwa dolnośląskiego, marszałek Sejmu wskazywała, że podczas spotkań z wyborcami padają pytania o zdrowie psychiczne młodych ludzi. Przytoczyła wypowiedź jednej z kobiet, która mówiła, że są "normalną, szanującą się rodziną, katolicką, gdzie syn znakomicie się uczy i któregoś dnia przyszedł, mówiąc, że nie chce mu się żyć".

- To pokazuje, że mamy większy problem - związany ze wzrastającą agresją, samobójstwami ludzi młodych, hejtem, i tym, że młodzi ludzie wchodzą jak w masło w internet i znajomości wirtualne. Oni żyją w świecie wirtualnym. Gdy spotykają się w świecie realnym z problemem, nie potrafią sobie z nim poradzić - twierdziła Witek.

Powiedziała o swojej pracy jako nauczyciela i o tym, że sama spotykała uczniów, którzy mają problemy.

- Zamierzam osobiście zaangażować się w tę kwestię, bo przyszłość naszych dzieci, następnych pokoleń, jest niezmiernie istotna. Pandemia, która zamknęła nasze dzieci w domach, jeszcze bardziej to pogłębiła. Zerwały się relacje, spotkania, nawet z najbliższymi, nie tylko z kolegami. Dzisiaj mamy tego konsekwencje, ale nie możemy udawać, że problemu nie ma. Nie da się go rozwiązać żadną ustawą, rozporządzeniem - to proces, jak wychowanie, najtrudniejsza ze szkół, niezwykle długotrwała, ale trzeba ją podjąć. Hasło "ratujmy nasze dzieci", pomóżmy rodzicom, którzy nieraz są bezradni - jest jednym z ważnych celów, który chce przed sobą postawić. Zamierzam zacząć realizować go z innymi ludźmi 

– zadeklarowała marszałek.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo