Dziś więcej chmur i niewielki deszcz

W piątek pojawi się więcej chmur, a miejscami będzie niewielki deszcz. Termometry pokażą do 18 do 28 stopni Celsjusza - powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska.

Pogoda na piątek
pexels/CC0

Piątek zacznie się pogodnie na wschodzie i w centrum kraju, tam zachmurzenie będzie małe, po południu miejscami umiarkowane. W zachodniej połowie kraju prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego i miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu. W centrum po południu także może spaść deszcz. Do późnego popołudnia chmury dotrą do Pomorza, Wielkopolski oraz Opolszczyzny i od tych województw na zachód synoptycy zapowiadają przelotny deszcz.

Na Dolnym Śląsku może spaść do 10 mm deszczu, na pozostałym obszarze opady 3-5 mm.

Temperatura maksymalna na wschodzie kraju wyniesie 28 stopni Celsjusza, w centrum ok. 25-26, na zachodzie 21, najchłodniej będzie nad morzem 18-20 stopni.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty. We wschodniej połowie kraju powieje z południowego wschodu i południa, a na zachodzie z zachodu i południowego zachodu.

Deszcz, burze

W nocy z piątku na sobotę opady deszczu w centralnej Polsce i na południu kraju mogą być chwilami intensywne i lokalnie z burzami. Synoptycy będą wydawać ostrzeżenia meteorologiczne.

Najwięcej deszczu spadnie na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku, w Wielkopolsce, na Kujawach, w województwie łódzkim i na Pomorzu. Prognozowane opady wyniosą ok. 20 mm.

W sobotę należy się spodziewać silnego deszczu na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce – do 25 mm.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Polska #pogoda

mg
Wczytuję ocenę...
Komentarze (1)
bambobama 22.09.2023 11:08
  • Komentarze: 12280
Żeby padała, to nie będę musiał iść ze starą na grzyby, tylko sobie kupię zgrzewkę piwa i odpocznę.
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo