Dziś maksymalnie 16 stopni Celsjusza

W niedzielę pogodę nad Polską zacznie kształtować wyż, który wyprze na południowy wschód strefę frontu atmosferycznego z opadami deszczu. W nocy na terenie niemal całego kraju wciąż możliwe są przymrozki.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Niedziela pogodna
pexels/CC0

   Jak przekazał Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę - poza południowym wschodem - nad Polską zacznie rozbudowywać się układ wysokiego ciśnienia.

 

"Niedziela w południowo-wschodniej części kraju będzie z większym zachmurzeniem i opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 do 16 stopni Celsjusza. Chłodniej tylko na północy – od 9 do 12 stopni. Wiejący z północnego zachodu wiatr chwilami może być umiarkowany i porywisty, zwłaszcza we wschodniej i południowej części kraju. Na Lubelszczyźnie możliwe są słabe burze"

– powiedział Michał Folwarski z IMGW-PIB.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w całym kraju pogodnie i bez opadów, jednak rozpogodzeniom towarzyszyć będą duże spadki temperatur; lokalnie przy gruncie do minus 5 stopni. Temperatura na wysokości 2 metrów wyniesie od zera do 2 stopni w pasie centralnym. Najcieplej na Wybrzeżu: do 4-5 stopni na plusie. Wiatr będzie słaby, zmienny.

  

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Polska

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo