Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Dziś i jutro upały. Uwaga na burze z gradem!

Upały powoduje napływ powietrza zwrotnikowego. Niewykluczone, że pojawi się grad, przestrzegają synoptycy IMGW.

Pogodny dzień
Hans - pixabay
"We wtorek w całym kraju będzie pogodnie. Zachmurzenie możliwe jedynie na południu, gdzie będą burze z deszczem"

– przekazała synoptyk Grażyna Dąbrowska. Temperatura osiągnie od 26 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej do 31 st. C na Opolszczyźnie i Górnym Śląsku. Na wybrzeżu temperatura od 23 do 24 st. C, na południu kraju około 28-29 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych i wschodnich, zmienny, większe porywy do 40 km/h jedynie na wybrzeżu.

Noc z wtorku na środę będzie pogodna. Początkowo na Śląsku, Opolszczyźnie, Małopolsce i Podkarpaciu może przelotnie padać. Po deszczu możliwe, że pojawią się mgły, które ograniczą widzialność do 300 metrów. Nie powinny się one jednak długo utrzymywać. Na południowym zachodzie kraju do upałów przyczyni się powietrze zwrotnikowe, temperatura nie spadnie poniżej 23 st. C. Na północnym wschodzie najchłodniej, temperatura od 14 do 23 st. C. Wiatr słaby, umiarkowany, z południowego wschodu, na wybrzeżu porywisty.

Prognoza pogody - środa

W środę na wschodzie i w centrum będzie upalnie i bez deszczu. Na wschodzie od 30 do 34 st. C.

"Na zachodzie z upływem dnia zacznie się chmurzyć, wystąpi przelotny, ale intensywny deszcz, pojawi się burza"

– informują synoptycy.

Na północnym zachodzie można się spodziewać opadów deszczu do około 50 mm i porywów wiatru do 110/115 km/h. Podczas burz padać może grad. Burze pojawią się także w pozostałej części kraju, w województwie lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim, będą jednak łagodniejsze, z porywami wiatru do 85 km/h i opadami deszczu do 30 mm. Na zachodzie temperatura osiągnie od 30 do 35 st. C. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Nad morzem od 27 do 29 st. C, wiatr umiarkowany, z południowego wschodu.

W nocy będzie pogodnie, bez deszczu na wschodzie. Burze przesuną się do centrum i przyniosą opady deszczu do 40 mm, może także spaść grad. Na Pomorzu i Kujawach początkowo porywy wiatru do 115 km/h. Na zachodzie głównie przelotne opady. Temperatura od 17 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich do 21 st. C na Mazowszu. Nad morzem około 17-18 st. C. Wiatr z kierunków południa i zachodu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #prognoza #IMGW #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo