Dostał 15 mandatów na 12,6 tys. zł. Był pod wpływem, nie miał uprawnień

Kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Brodnicy, w czasie ucieczki popełnił wiele wykroczeń za co dostał 15 mandatów w łącznej wysokości 12,6 tys. zł. Przed sądem odpowie jeszcze za jazdę po pijanemu i bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli.

Policja
policja.gov.pl

"Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w piątek w Brodnicy (Kujawsko-pomorskie). Policjantki ruchu drogowego, patrolując ulice zauważyły volkswagena golfa, którego pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a pojazd miał braki w oświetleniu. Policjantki za pomocą sygnałów uprzywilejowania dały znak kierowcy do zatrzymania się. Kierowca zbagatelizował sygnały i ruszył do ucieczki"

- poinformowała w poniedziałek oficer. prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy asp. szt. Agnieszka Wiesiołek.

Podczas policyjnego pościgu, kierowca popełnił szereg wykroczeń, m.in.: spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niesygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, niestosowanie się do obowiązku jazdy prawą stroną, niestosowanie się do sygnalizatorów świetlnych, przekraczanie linii podwójnej ciągłej, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania przed wzniesieniem i zakazu wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego.

Pościg trwał przez kilka ulic, po czym golf uderzył w peugeota, którego prowadziła 22-letnia kobieta. Kierująca nie odniosła poważnych obrażeń.

Policjantki zatrzymały 26-letniego kierowcę z powiatu wąbrzeskiego. Jak się okazało mężczyzna miał 1,3 prom. alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca za popełnione wykroczenia drogowe otrzymał 15 mandatów na łączną kwotę 12,6 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał również zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania bez uprawnień, za co odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia i wysoka grzywna.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Komentarze (11)
Anonim 08.08.2022 14:11
Dlaczego te karne kwitki w polskim nazywaja sie "mandatami" to nie mamy pojęcia, bo mandat to maja poslowie w parlamencie...
Staroslowie 08.08.2022 15:15
Mandat um łac.zlecenie , *gribvna, kara w postaci grzywny, naszyjnik, środek płatniczy
yahoo 08.08.2022 14:08
  • Komentarze: 3585
Czy auto było warte chociażby kwoty tych mandatów?
Anonim 08.08.2022 14:13
Ale, gdzie tam.
Anonim 08.08.2022 13:55
Takie rekordy to tylko w tym głupim kraju. Czym sie ta policja zajmuje?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo