Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Deszcz, grad, porywisty wiatr. Będą też burze

Opady deszczu i gradu oraz porywisty wiatr towarzyszyć będą, przemieszczającej się z zachodu na wschód kraju, strefie burz. Jak przekazał Michał Folwarski z IMGW-PIB, ostrzeżenia dotyczą niemal całej Polski.

pixabay.com

Jak przekazał synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego Michał Folwarski, sobota będzie upalna i burzowa nad większością kraju. Ostrzeżenia przed burzami, którym towarzyszyć może silny wiatr, wydano niemal dla całej Polski. Wyjątkiem jest północno-zachodnia część kraju i niektóre okolice zachodniej Polski.

"Burze, które tworzą się już na zachodzie kraju, z biegiem dnia będą przybierać na sile. Strefa burz powoli przesuwa się z zachodu na wschód. Najsilniejszych burz spodziewamy się w pasie obejmującym Śląsk, Małopolskę, po Łódź i Mazowsze. W czasie popołudniowych burz może tam wiać w porywach z prędkością do 90, a lokalnie nawet do 100 km/h. Na pozostałym obszarze porywy wiatru nieco słabsze, bo 85 km/h. W burzach może spaść od 20 do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 20-22 stopni Celsjusza nad samym morzem do 33-34 stopni na południu i wschodzie kraju, gdzie burze dotrą pod wieczór"

- powiedział Michał Folwarski.

W nocy na wschodzie Polski nadal burzowo i możliwe są opady deszczu. Od zachodu już bez opadów i zacznie się wypogadzać. Temperatura minimalna w nocy od 11-12 stopni zachodzie do 17-18 na wschodzie i południowym wschodzie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#IMGW #pogoda #burze

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo