Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Czwartek pod znakiem deszczu

W czwartek na południowym wschodzie kraju będzie zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotny deszcz, ale mogą wystąpić również burze.

Deszcz
Pexels - pixabay.com

W czasie burz miejscami opady deszczu od 10 mm do 15 mm, możliwe opady krupy śnieżnej lub drobnego gradu. Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 14 st.C, 16 st.C na południowym wschodzie oraz na morzem do 19 st.C, 21 st.C na pozostałym obszarze kraju. Chłodniej tylko na Podhalu, około 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze zmienny. W czasie burz porywy wiatru do około 70 km/h.

A w nocy?

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Na Lubelszczyźnie prognozowana suma opadów do około 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie okresami duże i tutaj początkowo możliwe zanikające burze. Za wyjątkiem zachodu miejscami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 6 st.C, 7 st.C w kotlinach sudeckich, na zachodzie, w pasie pojezierzy oraz lokalnie na Ziemi Łódzkiej, około 9 st.C w centrum do 12 st.C na południowym wschodzie. Chłodniej w kotlinach karpackich, około 4 st.C. Wiatr będzie słaby, zmienny, tylko na wschodzie północno-zachodni i zachodni, a na północy południowy. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #prognoza #Polska #IMGW

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo