Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Cenckiewicz odpowiada Pytlowi: "Przegrałeś. Cała Polska zobaczyła film, w którym się skompromitowałeś"

- Przegrałeś! I wiesz, że kumple z SKW ci nie pomogą... bo sami przegrali! Został ci Newsweek... A nam prawda! Filmowa i książkowa - same fakty, dokumenty, sygnatury.. konkrety! - napisał Sławomir Cenckiewicz, we wpisie stanowiącym odpowiedź na zarzuty Piotra Pytla formułowane na łamach "Newsweeka".

Biesiada SK-FSB w Kadynach
serial "Reset" - TVP

Piotr Pytel, były oficer i szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek", komentując nagranie z libacji z oficerami rosyjskiej FSB, które po raz pierwszy pokazano w serialu "Reset" Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza, stwierdził, że "to ujawnienie informacji niejawnych".

Przekonywał, że "nie to było picie wódki, tylko spotkanie służbowe, na którym wznoszone były toasty, to charakterystyczne dla kultury rosyjskiej".

Zadał pytanie, "kto podjął decyzję o upowszechnieniu materiału" i "jak trafił w ręce" autorów "Resetu". Dopytany przez dziennikarkę, czy to sugestia, że dostali je od Rosjan, odparł: "obowiązuje mnie tajemnica, może pani zadać takie pytanie, ale ja nie odpowiem".

1 października 2012 r. w restauracji w Kadynach (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do pięciogodzinnej biesiady trzech oficerów SKW z wysoko postawionymi przedstawicielami rosyjskiej FSB. Serial "Reset" opublikował nagranie z tej zakrapianej wódką imprezy. Na koniec polscy funkcjonariusze SKW wręczyli w prezencie jednemu z Rosjan... symbol polskiego oręża - szablę oficerską.

Sławomir Cenckiewicz odpowiedział w mediach społecznościowych na wywiad z Pytlem.

Jeśli tyle razy spotykałeś się sam na sam z kmdr. Czabanem czy gen. Bezwierhnym z FSB, piłeś, brzuch pokazywałeś, spacerowałeś, wycieczki robiłeś i wynajmowałeś wspólnie hotel… Byłeś z nimi w Bałtijsku, Petersburgu, Moskwie, Kadynach, Wieliczce, Zakopanem czy Krakowie… Z szacunkiem o armii sowieckiej gadałeś, kwiaty im kładłeś i Piotra Wielkiego ceniłeś…" - rozpoczął swój wpis.

Cenckiewicz nawiązał m.in. do umowy SKW-FSB, współpracę z rosyjskimi służbami.

"A po latach to wszystko stało się kompromitacją, bo skończył się reset z Rosją a ludzie z którymi się kolegowałeś to zwykli kryminaliści z FSB. Cały Zachód obłożył ich sankcjami. A papiery o tobie stały się jawne, a kolejne zostaną jeszcze ujawnione… W dodatku masz inne kłopoty w prokuraturze…"

– wskazał pod adresem Pytla historyk.

"I wreszcie cała Polska zobaczyła film w którym się skompromitowałeś jak nikt…" - dodał.

Sławomir Cenckiewicz stwierdził w puencie swojego wpisu skierowanego do Piotra Pytla:

"Przegrałeś! I wiesz, że kumple z SKW ci nie pomogą... bo sami przegrali! Został ci Newsweek... A nam prawda! Filmowa i książkowa - same fakty, dokumenty, sygnatury.. konkrety!"

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo