Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wiceminister Wąsik w „Sygnałach Dnia” ujawnia: Będzie zapora na granicy z Rosją, w obwodzie kaliningradzkim

Są pieniądze w przyszłym budżecie po to, by w miarę szybko zbudować zaporę elektroniczną z Rosją. Na razie elektroniczną. Nie widzimy potrzeby póki co budowania innej, tak, by bardzo mocno monitorować tą granicę – ujawnił w rozmowie z red. Katarzyną Gójską na antenie radiowej Jedynki wiceminister spraw wewnętrzny i administracji Maciej Wąsik.

Maciej Wąsik
twitter.com/RadiowaJedynka screen

Wiceminister mówił o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Powiedział, że jest ona nieporównywalna do sytuacji sprzed roku.

Ten napór jest coraz mniejszy m.in. dla tego, że coraz mniej ludzi na Bliskim Wschodzie daje się nabierać na wołania Łukaszenki, żeby do nich przyjeżdżać, bo widzą, że to jest ciężka zapora, że Służby polskie, litewskie, czy łotewskie postawiły twarde warunki, powiedziały „stop, tędy przejścia nie ma”. Tu działamy twardo, tu się nie uginamy. W tej chwili kończona jest zapora elektroniczna, nadal jest mnóstwo incydentów, niestety nadal jest mnóstwo pożytecznych idiotów, którzy po polskiej stronie wspierają działania Putina i Łukaszenki

– powiedział.

Sprecyzował, że mówi o różnych ludziach, którzy nazywają siebie aktywistami, „ale też o niektórych europosłach, jak np. Janinie Ochojskiej, która wspiera te działania”.

Zaznaczył, że Łukaszenko z Putinem inspirują nielegalną migrację na granicę Unii Europejskiej.

Byliśmy obiektem takiego ataku i jesteśmy. Bronimy się, ale tutaj Putin z Łukaszenką ma swoich sojuszników, tu w środku

– powiedział.

Redaktor pytała, czy to oznacza, że możemy się spodziewać, że ten kryzys migracyjny w nowej odsłonie zostanie zorganizowany?

Bierzemy to pod uwagę. Mamy nowe środki na zabezpieczenie kolejnych odcinków granic. (…) Nie o wszystkim możemy mówić na antenie, natomiast chciałem podkreślić jedną rzecz. Straż Graniczna uzyskała nowe środki na budowę zapory perymetrycznej na całej granicy z Kaliningradem, obwodem kaliningradzkim, czyli granicy z Rosją. Są pieniądze w przyszłym budżecie po to, by w miarę szybko zbudować zaporę elektroniczną. Na razie elektroniczną. Nie widzimy potrzeby póki co budowania innej, tak, by bardzo mocno monitorować tą granicę

– powiedział.

Dodał, że ataki hybrydowe na granicę RP ze strony Białorusi są wręcz pewne. „My musimy stać twardo, pokazywać opór” – dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo