Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tusk obiecał 10 mld na zabezpieczenie granicy. Posłowie PiS: „Zweryfikujemy wszystkie decyzje" [WIDEO]

- Te 10 miliardów zł na granicę wschodnią, które deklaruje rząd Donalda Tuska, musi mieć potwierdzenie w swoich budżetach, w swoich decyzjach, które powinny zapaść właśnie w tym budynku Ministerstwa Obrony Narodowej. Dlatego, razem z Posłem Andrzejem Śliwką zweryfikujemy wszystkie decyzje, które zapadają w tym kontekście - zapowiedział Jacek Ozdoba, poseł Suwerennej Polski.

Konferencja posłów PiS
screen - twitter.com/pisorgpl

Tusk o "Tarczy Wschód" 

Premier Donald Tusk ogłosił kilka dni temu nowy plan obrony i odstraszania pod kryptonimem "Tarcza Wschód".

"Rozpoczynamy wielki projekt budowy bezpiecznej granicy, w tym systemu fortyfikacji, a także takiego ukształtowania terenu, decyzji środowiskowych, które spowodują, że ta granica będzie nie do przejścia dla potencjalnego wroga"

– powiedział.

Na ten cel ma zostać przeznaczone 10 mld zł.

Posłowie Zjednoczonej Prawicy: Jacek Ozdoba i Andrzej Śliwka zorganizowali dziś konferencję prasową przed gmachen MON, na której zapowiedzieli weryfikację tych zapowiedzi w resorcie. 

"Te 10 miliardów zł na granicę wschodnią, które deklaruje rząd Donalda Tuska, musi mieć potwierdzenie w swoich budżetach, w swoich decyzjach, które powinny zapaść właśnie w tym budynku Ministerstwa Obrony Narodowej. Dlatego, razem z posłem Andrzejem Śliwką zweryfikujemy wszystkie decyzje, które zapadają w tym kontekście"

– powiedział Jacek Ozdoba.

Polityk dodał, że "Donald Tusk przyzwyczaił nas do tego, że w kampaniach wyborczych wiele mówi, a później jego słowa nie zamieniają się w czyny - sprawa obrony nie może być przedmiotem kampanii wyborczej".

"Teraz na szczęście na przykład pushback i też inne kwestie bezpieczeństwa Tusk realizuje i docenia pracę rządu Zjednoczonej Prawicy, chociaż nie chce się do tego przyznać, że to on się mylił. Dlatego w kampanii wyborczej ważne jest to, żeby pokazać fakty i karty na stół, więc za chwilę wejdziemy do budynku, mamy przygotowane odpowiednie pisma do Ministra Obrony Narodowej i zobaczymy, jak wygląda to w kwestiach formalnych"

– oznajmił Ozdoba.

Z kolei Andrzej Śliwka wskazał, że "w ramach interwencji poselskiej chcemy sprawdzić czy te 10 miliardów złotych, o których mówiono w kontekście Narodowego Programu Tarcza Wschodnia, jest zabezpieczone, a jeżeli jest, to na co, bo słyszeliśmy w różne wypowiedzi polityków zajmujących się bezpieczeństwem w gabinecie Donalda Tuska".

"Z jednej strony mówili, że te 10 miliardów złotych będzie przeznaczone na bagna i mokradła, a ustępujący minister Kierwiński powiedział, że to będą wydatki na siatki maskujące. Chcemy konkretnie zweryfikować na co te środki, jeżeli są zabezpieczone, mają zostać przeznaczone"

– oświadczył.

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#PiS #Donald Tusk #zapora na granicy #jacek ozdoba #Andrzej Śliwka #MON

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo