Z OSTATNIEJ CHWILI
Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy, zgodnie z którą, gdy Wigilia przypada w niedzielę, to handel pracuje w dwie niedziele poprzedzające 24 grudnia • • •

„To był rząd zdrady i rząd resetu”. Wiceszef MON ocenia plany PO-PSL na obronę Polski dopiero od linii Wisły

To był rząd zdrady i rząd resetu. Oddanie połowy RP wrogom i zdecydowanie, że druga połowa będzie broniona tylko przed 10 do 14 dni, o czym to świadczy? To świadczy albo o indolencji, albo o skrajnej nieudolności politycznej, ale i wojskowej - ocenił w radiowej Jedynce Wojciech Skurkiewicz plany obrony Polski na Wiśle, zatwierdzone przez rząd PO-PSL. Wiceszef MON w rozmowie z Katarzyną Gójską odniósł się też do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej". Nazwał ją bardzo mocną, ale bardzo celną. "Wojsko polskie zostałoby dziś zmuszone do poddania się, albo by zginęło" - przyznał.

Pierwsza strona dokumentu PO-PSL oraz "oddany" teren
fot. twitter

Pół Polski w rękach Rosji...

Wczoraj minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak opublikował odtajnione fragmenty dokumenty, z których wynika, że Polska za rządów PO i PSL w razie agresji Rosji miałaby być broniona dopiero od linii Wisły. "Jaki zamysł stał za tym, aby połowy Polski po prostu nie bronić?" - pytała Katarzyna Gójska w "Sygnałach dnia" w PR1.

To jest polityka resetu, którą realizował rząd PO-PSL. Od dłuższego czasu mówiliśmy o tym, że linia obrony miała przebiegać przez rzekę Wisłę, z czym my się nie godziliśmy. Ale oczywiście politycy totalnej opozycji wielokrotnie temu zaprzeczali, więc dzisiaj pokazujemy jednoznacznie fakty, które bez wątpienia są bardzo smutne dla Rzeczypospolitej, dla nas jako Polaków i pewnie przykre dla Platformy Obywatelskiej. Jestem pewien, że dzisiaj zostanie przypuszczony frontalny atak na nas, na MON, na ministra Błaszczaka ze strony "totalnych"

– odparł Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. Podkreślił, że Białystok, Biała Podlaska, czy Rzeszów mogłyby podzielić los Buczy, Irpienia, czy Hostomela.

Odnosząc się do pytania Skurkiewicz ocenił, że podobnych działań było o wiele więcej, jak likwidacja jednostek, garnizonów i składów amunicji na wschodzie Polski. "Tak było wygodniej rozmawiać z Putinem, bo on nie lubi tych, którzy zbroją się pod jego granicami, którzy są silni" - powiedział.

To był rząd zdrady i rząd resetu. Oddanie połowy RP wrogom i zdecydowanie, że druga połowa będzie broniona tylko przed 10 do 14 dni, o czym to świadczy? To świadczy albo o indolencji, albo o skrajnej nieudolności politycznej, ale i wojskowej . Dzisiaj Polacy powinni absolutnie dostrzec to, w jaki sposób były sprawowane rządy Platformy Obywatelskiej, także w kwestii obrony narodowej

– stwierdził Skurkiewicz.

Gość radia przy okazji zachęcił do obejrzenia kolejnego odcinka serialu dokumentalnego "Reset" w TVP, zapowiadając, że kolejny raz będzie po nim "wycie" środowisk związanych z Platformą Obywatelską.

"Poddajcie się, albo zgniecie"

Wiceminister skomentował też fragment wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim dla "Gazety Polskiej", który opublikowaliśmy dzisiaj na portalu Niezależna.pl. "Wygląda to tak, jakby zgadzano się na likwidację państwa polskiego w jego dzisiejszych granicach" - mówi w nim m.in. Kaczyński. 

To wypowiedź bardzo mocna, ale i bardzo celna. Gdyby przeanalizować działania rządu Platformy Obywatelskiej i Radosława Sikorskiego, jak w 2014 roku rozpoczęła się agresja Rosji na Ukrainę, co on powiedział w Kijowie? "Poddajcie się, albo zginiecie." Czy nie widzi pani porównania do roku 2023, do obecnej chwili? I do działań podejmowanych przez PO - polski kraj, naród, polskie wojsko, byłoby zmuszone do poddania się, albo by zginęło. Bo te tereny zajęte na wschodzie absolutnie by pewnie wrogów nie satysfakcjonowały

– ocenił.

Skrzypczak? Niech waży słowa

W komentarzu do ujawnienia dokumentu, wczoraj wieczorem generał Waldemar Skrzypczak skomentował, że jest to ujawnienie sekretów NATO i nazwał działania ministra Błaszczaka zdradą. Mówił też, że to NATO chciało, byśmy się tak bronili. Do tej wypowiedzi odniósł się Skurkiewicz, wskazując, że dokument nie jest ściśle tajny i jego rangę obniżono w lipcu 2013 roku, a więc za rządów PO-PSL. "Niech pan generał Skrzypczak waży słowa, bo ma wiele na sumieniu" - podkreślił wiceszef MON.

Sojusz Północnoatlantycki przygotowując doktryny bierze pod uwagę w pierwszej kolejności wskazania państw flankowych. Jeżeli Polska, jeżeli polski rząd, Donald Tusk, minister Klich, później minister Siemoniak tak wskazywali, to NATO to zaakceptowało, bo tak chciała Polska. I to jest rzecz skandaliczna, że taka rzecz miała miejsce

– wyjaśnił Wojciech Skurkiewicz..


Cała rozmowa Katarzyny Gójskiej z Wojciechem Skurkiewiczem dostępna jest poniżej. Zachęcamy do odsłuchania.

 



Źródło: niezalezna.pl, PR1

 

#Wojciech Skurkiewicz #gen. Waldemar Skrzypczak #Donald Tusk #Bogdan Klich #obrona na Wiśle #Rosja

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Komentarze (174)
Reaper 20.09.2023 17:59
No i na co się tu oburzać jak taka była strategia natowska wobec flanki wschodniej. Bardzo dobrze się stało że opinia publiczna się dowiaduje takich informacji a nie wszystko tajne przez poufne, chore to jest.
Anonim 18.09.2023 20:53
ale te barany czerwone,, nie znający historii,,nie wiedzą ze Stalin zaprosił do Moskwy swoich polskich komuchów i tam ich skrócił o łeb?? a teraz byłoby inaczej ?tak tumany myślą? a nie bedą POtrzebni ani nasistowcom ani bolszewikom
Anonim 18.09.2023 18:16
Parszywe gnidy chciały nas pozostawić na łaskę dzikich azjatow
Anonim 18.09.2023 17:24
POddać Polskę , żeby ruskie bandyty mogły się POłączyć z Obwodem Królewieckim!!! To był cel folksdojcza..!!! On tylko wykonywał rozkazy , bo za darmo nie dostaje się medalu od Niemca!!
Anonim 18.09.2023 16:03
PO-KO po ujawnionych faktach winna jest zdrady Polski, to haniebne że tacy "ludzie" imają się "polakami", Trybunał Stanu i najwyższe wyroki za zdradę to minimum dla tych POdłych barbarzyńców - wrogów Polski!!!!
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo