Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

J. Kaczyński dla "GP": "Tusk zagroził integralności terytorialnej Polski"

"To było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską, a może po prostu skazanie Polski na okupację" - mówi "Gazecie Polskiej" prezes PiS Jarosław Kaczyński komentując plan rządu PO-PSL obrony Polski na linii Wisły. - "To była koncepcja, którą mógłby wymyślić tylko ktoś w Moskwie, zastanawiając się, jak zrobić, żeby Polska, która teoretycznie jest w NATO, w rzeczywistości broniona była fikcyjnie. I to właśnie zrobiono" - stwierdził wicepremier Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem. Cały wywiad ukaże się już w najbliższą środę - w nowym numerze tygodnika.

prezes Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Z ujawnionych dokumentów dowiedzieliśmy się, że rząd PO-PSL planował obronę Polski dopiero na linii Wisły, a plan użycia Sił Zbrojnych RP w ramach samodzielnej operacji obronnej, zatwierdzony został przez byłego szefa MON Bogdana Klicha.

Prezes Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" ocenił ten plan PO-PSL:

To była koncepcja, którą mógłby wymyślić tylko ktoś w Moskwie, zastanawiając się, jak zrobić, żeby Polska, która teoretycznie jest w NATO, w rzeczywistości broniona była fikcyjnie. I to właśnie zrobiono. To jest jeden wielki skandal, do zbadania w trybie, który ostatecznie przewiduje działanie wymiaru sprawiedliwości.

To było skazanie milionów Polaków na los mieszkańców Buczy i Irpienia?

Oczywiście. To było skazanie wielkiej części Polski na okupację rosyjską, a może po prostu skazanie Polski na okupację, bo linia Wisły też byłaby za słaba. Miałoby to określone skutki polityczne dla państw Zachodu. Musiałoby się pojawić pytanie, co dalej z Polską, czy nie trzeba jej okroić? Bo przecież Rosjanie uważają, że to oni po II wojnie światowej dokonali ustępstw. Wygląda to tak, jakby zgadzano się na likwidację państwa polskiego w jego dzisiejszych granicach. Taką politykę prowadził Tusk.

Całość wywiadu z prezesem J. Kaczyńskim w najbliższym numerze 'Gazety Polskiej" - dostępnym w kioskach od środy 20 września.

Gazeta PolskaGP / GP

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

 

#Jarosław Kaczyński #Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Katarzyna Gójska,Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo