Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Terytorialsi po raz drugi wzięli udział w strategicznych ćwiczeniach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Podlascy terytorialsi, wspólnie z żołnierzami 15. Brygady Zmechanizowanej oraz Batalionowej Grupy Bojowej NATO, uczestniczyli w ćwiczeniu zgrywającym pod kryptonimem BULL RUN.

mat. WOT

W ćwiczeniu wzięły udział wybrane pododdziały z 11 batalionu lekkiej piechoty w Białymstoku, 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży, 14 batalionu lekkiej piechoty w Hajnówce, kompanii dowodzenia, kompanii saperów oraz Grupy Rozpoznania Obrazowego.

Do głównych zadań żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas ćwiczenia BULL RUN należało: eskorta kolumny pojazdów 15. Brygady Zmechanizowanej, wykonywanie, przy użyciu Bezzałogowych Statków Powietrznych FlyEye zadań rozpoznawczych na rzecz wojsk operacyjnych, udział w epizodach taktycznych.

Ostatnim etapem ćwiczenia było odbicie, opanowanej przez przeciwnika, zapory wodnej na Zalewie Siemianówka. Zadanie terytorialsów polegało na dotarciu do tamy na łodziach saperskich i opanowaniu jej wspólnie z żołnierzami wojsk operacyjnych. Dowodzenie nad siłami 1PBOT wyznaczonymi do tego epizodu objął 14 batalion lekkiej piechoty.

Była to już osiemnasta edycja ćwiczenia zgrywającego BULL RUN. Biorą w nim udział wydzielone pododdziały Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce i 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Ich celem jest doskonalenie sprawnego przemieszczenie sił polskich i sojuszniczych w wyznaczone rejony.

W 2020 roku podlascy terytorialsi uczestniczyli w ćwiczeniu BULL RUN, które odbywało się m.in. na terenie Suwalszczyzny.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, 1.PBOT

 

#WOT #ćwiczenia #wojsko #współpraca

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo