Straż Graniczna przywraca kontrole na granicy polsko-słowackiej. Gdzie przekroczenie będzie nielegalne?

Od północy przekroczenie granicy polsko-słowackiej będzie możliwe tylko na wyznaczonych przejściach drogowych i kolejowych. To w związku z tymczasowym przywróceniem kontroli przez służby graniczne. Mundurowi informują, że część turystów może spodziewać się utrudnień.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Od północy przejścia turystyczne na granicy ze Słowacją niemożliwe
X/@Straz_Graniczna

We wtorek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że od północy z wtorku na środę na 10 dni zostanie wznowiona tymczasowa kontrola graniczna na granicy ze Słowacją. Zaznaczył on, że jest wysoce prawdopodobne, że termin będzie przedłużany.

Co trzeba posiadać?

Jak wyjaśniła rzecznik Karpackiego Oddziału SG mjr Dorota Kądziołka Kontrola graniczna będzie dokonywana przez straż graniczną na wjazdach do Polski.

„Należy posiadać przy sobie i okazywać funkcjonariuszom dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy państwowej, w przypadku obywateli państw członkowskich UE będą to paszport albo dowód osobisty”

– przekazuje Kądziołka.

Utrudnienia w Tatrach

Dodała, że przekraczanie tzw. turystycznych przejść granicznych np. w Tarach będzie niedozwolone i będzie uznawane za nielegalne przekroczenie granicy.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#straż graniczna #granica polsko-słowacka #kontrola na grnaicy #Tatry

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo