Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Legia Warszawa odpadła z piłkarskiej Ligi Konferencji po porażce z Molde FK 0:3 • • •

Prezes PiS o polskich siłach zbrojnych: „Inni mogą bronić tylko tych, którzy potrafią bronić się sami”

- Nasza władza zabiega o bezpieczeństwo Polski poprzez wzmacnianie sojuszy i tego najbardziej realnego - sojuszu z USA, bo to jest jedyne państwo, które wzbudza obawy wśród innych potężnych państw, również ekspansywnej, imperialistycznej ciągle Rosji - mówił podczas konwencji PiS w Nowym Sączu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wskazał, że postawienie na rozbudowanie sił zbrojnych jest najważniejsze. - Inni mogą bronić tylko tych, którzy potrafią bronić się sami - dodał. Minutą ciszy uczczono chowanych dziś 22 żołnierzy zamordowanych przez komunistów w latach 40. i 50. XX wieku.

PrtSc/FB/PiS

Dzisiaj w Warszawie odbywa się pogrzeb 22 żołnierzy zamordowanych przez komunistów w latach 40. i 50. XX wieku. Ich szczątki odnalazł w ostatnich latach Instytut Pamięci Narodowej. Bohaterowie zostaną pochowani w Panteonie-Mauzoleum Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

O tym fakcie przypomniał podczas konwencji PiS w Nowym Sączu prezes PiS Jarosław Kaczyński, na którego prośbę bohaterów uczczono minutą ciszy.

Nasze spotkania są pełne energii, pełne radości. Ale dzisiaj mamy szczególny dzień. W Warszawie na Łączce chowani są Żołnierze Wyklęci, 22, którzy zostali zamordowani w więzieniu mokotowskim. Najmłodszy z nich miał 19 lat, najstarszy 52. Oddajmy im hołd

- mówił.

Warto zastanowić się nad tym, o co walczyli. Byli ludźmi różnych opcji politycznych. Jedno ich łączyło z całą pewnością. I tę wolną Polskę dzisiaj mamy. Mieli różne idee odnoszące się do tego, jak ta Polska ma wyglądać. Wielu z nich było narodowcami, inni wyznawali idee socjalistyczne, byli chrześcijańscy demokraci i przedstawiciele innych kierunków. Co z ich dziedzictwa jest ważne dzisiaj dla nas? Co realizujemy?

- pytał.

Chcemy wolnej Polski, mamy wolną Polskę ale ta Polska musi być także bezpieczna i godna

- mówił prezes PiS.

Przypomniał, że prezydent Andrzej Duda jest w Nowym Jorku, gdzie dojdzie do spotkania z Donaldem Trumpem.

Nasza władza zabiega o bezpieczeństwo Polski poprzez wzmacnianie sojuszy i tego najbardziej realnego - sojuszu USA, bo to jest jedyny państwo, które wzbudza obawy wśród innych potężnych państw, również ekspansywnej, imperialistycznej ciągle Rosji

- stwierdził i wskazał, że postawienie na rozbudowanie sił zbrojnych jest najważniejsze. 

Inni mogą bronić tylko tych, którzy potrafią bronić się sami

- dodał.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Siły Zbrojne #bezpieczeństwo #Żołnierze Wyklęci #PiS #konwencja #Jarosław Kaczyński #prezes PiS

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo