Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Polacy zgodni: nie wpuszczać migrantów, zawracać nielegalnych. Innego zdania są tylko... wyborcy Lewicy

67 procent badanych uważa, że ludzi, którzy próbują przekroczyć polsko-białoruską granicę, nie należy wpuszczać, a jeśli uda im się przekroczyć granicę, kazać im wrócić na białoruską stronę - wynika z sondażu Ipsos dla TOK FM i prorządowego OKO.press. Jak się okazuje, mimo wydarzeń na granicy, innego zdania są wyborcy Lewicy, których większość jest za wpuszczaniem nielegalnych migrantów do Polski.

Migranci na Podlasiu
x.com/ - Sluzby_w_akcji

Wielu przejrzało na oczy

Pracownia Ipsos zapytała Polaków o to, jak władze powinny traktować ludzi, którzy próbują przekroczyć granicę Polski z Białorusią.

Zgodnie z opublikowaną w poniedziałek informacją, najwięcej badanych - 67 proc. - wybrało odpowiedź: "Nie wpuszczać, a jeśli uda im się przekroczyć granicę, kazać wrócić na stronę białoruską".

Jedynie 19 procent zgodziło się z tym, że "należy ich wpuścić na teren Polski i rozpatrzeć ich wnioski o azyl". "Nie wiem/trudno powiedzieć" wskazało 14 proc. badanych.

A wyborcy Lewicy wciąż swoje...

Przeciwko wpuszczaniu uchodźców opowiada się najwięcej wyborców Konfederacji (91 proc.) i Prawa i Sprawiedliwości (86 proc.). W elektoracie Koalicji Obywatelskiej jest to 61 proc., a Trzeciej Drogi 60 proc. Jedyną partią, której większa część elektoratu chce otwarcia granicy białoruskiej dla uchodźców, jest Lewica (43 proc. za, 39 przeciw).

Sondaż przeprowadzono metodą mixed mode (CATI i CAWI) od 4 do 6 czerwca. Badanie zrealizowano na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie dorosłych 1000 Polaków.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#migranci #nielegalni imigranci #lewica #granica polsko-białoruska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo