Klienci popularnego banku "na celowniku" hakerów

Na "celowniku" hakerów są teraz klienci banku mBank. Cyberprzestępcy wysyłają wiadomości tekstowe (SMS) o nieudanych płatnościach kartą, co skutkuje zablokowaniem konta. Należy jednak uważać, bo to nic innego jak pułapka, której celem jest pozyskanie danych oraz kradzież środków zgromadzonych na kontach.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/kieutruongphoto

Klienci popularnego banku mBank stali się nowym celem hakerów. Oszuści wysyłają fałszywe SMS-y z informacją o kilku nieudanych płatnościach dokonywanych kartą. Internetowi przestępcy straszą, że wiąże się to z zablokowaniem konta bankowego i proszą o weryfikację informacji. W tym miejscu się zatrzymamy - to pułapka.

Link dołączony do fałszywej wiadomości prowadzi na stronę, przygotowaną przez oszustów. Nie ma ona nic wspólnego z tą należącą do mBanku (poza niemalże identycznym wyglądem). W taki sposób cyberprzestępcy będą chcieli pozyskać wasze dane. To z kolei może mieć bardzo przykre konsekwencje. Niestety, włącznie z utratą pieniędzy, które znajdują się na rachunkach bankowych.

Wersji wiadomości jest jednak kilka. Inna postać tego SMS-a zawiera informacje o blokadzie konta z powodu podejrzanych prób logowania. Link prowadzi jednak do tej samej fałszywej strony, gdzie hakerzy chcą wykraść dane logowania ofiar.

Jeśli otrzymaliście tego typu SMS-a, to powinniście go po prostu zignorować oraz usunąć. 

 Źródło: niezalezna.pl, niebezpiecznik.pl, komputerswiat.pl

 

#Polska #mBank #sms

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo