Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Burze z gradem, intensywny deszcz. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł dziś po południu przed burzami z gradem na północy kraju i intensywnymi opadami deszczu w południowo-wschodniej części kraju, gdzie prognozowane są sumy opadów od 35 do 50 mm.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Pexels

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które do sobotniego wieczora mogą wystąpić w województwie zachodniopomorskim oraz w części województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego.

IMGW prognozuje tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Natomiast w części województwa podkarpackiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami deszczu. Prognozowany jest tam deszcz o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym, suma opadów od 35 do 50 mm. Alert obowiązuje od sobotniego wieczora do godz. 11 w niedzielę.

W obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu IMGW wydał także ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia. Prognozowane są tam wzrosty poziomu wody, punktowo do strefy stanów wysokich.

"W miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych wzrosty mogą mieć charakter gwałtowny"

- poinformowano.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #Polska #IMGW #ostrzeżenia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo