Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Będzie zapora na granicy polsko-rosyjskiej! Szef MON: Dziś zaczną się prace. „Zależy nam na tym, by granica była szczelna”

- Zdecydowałem o podjęciu działań, które wzmocnią bezpieczeństwo Polski na granicy z obwodem kaliningradzkim poprzez uszczelnienie tej granicy. Już dziś rozpoczną się prace podjęte przez saperów, żołnierzy w sprawie zbudowania tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim - poinformował na konferencji prasowej wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

TVP Info / screen

"Lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej zdecydowałem o podjęciu działań, które wzmocnią bezpieczeństwo Polski na granicy z obwodem kaliningradzkim poprzez uszczelnienie tej granicy. Już dziś rozpoczną się prace podjęte przez saperów, żołnierzy w sprawie zbudowania tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim"

- oświadczył dziś minister obrony narodowej. 

Polityk wskazał, że "zapora będzie składała się z trzech szeregów drutu ostrzowego, który to drut jest wykorzystywany przez wojsko na całym świecie".

"3 warstwy, które pozwolą na zbudowanie tymczasowej zapory – takiej, jaka była na granicy z Białorusią. To zapora o wysokości 2,5, szerokości 3 metrów. Od polskiej strony będzie też ogrodzenie, które ochroni zwierzęta. Zależy nam na tym, by granica była szczelna"

- podkreślił. 

"Nie ulega wątpliwości, że ta tymczasowa zapora spowodowała ochronę granicy polsko-białoruskiej, uniemożliwiła atak hybrydowy z terytorium białoruskiego czy też znacząco ten atak spowolniła. Doszliśmy do wniosku, że należy taką zaporę zbudować na granicy z obwodem kaliningradzkim"

- dodał. 

Szef MON wyraził również nadzieję, że "teraz opozycja nie będzie organizować wycieczek na granicę z pizzą, nie będzie wywierała presji na polskich strażników i żołnierzy".

"To, co wydarzyło się w ubiegłym roku, było dowodem tego, że opozycja i celebryci wykorzystując przychylność swoich mediów starali się wymóc na strażnikach granicznych i żołnierzach, by granica została otwarta. Społeczeństwo stanęło murem za polskim mundurem. Jestem przekonany, że teraz też tak będzie. Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce"

- wskazał. 
 

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#Polska

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Komentarze (93)
Anonim 04.11.2022 06:09
Brawo ! Brawo ! Brawo !
je budu 02.11.2022 17:45
A nie można po prostu strzelać do synów kozy ?
Anonim 03.11.2022 08:51
Podzielam zaminować o strzelać
Anonim 02.11.2022 17:44
A którędy te samoloty z afryki latają , nad Bałtykiem ?
Anonim 02.11.2022 14:40
Te zwoje drutów wysokie i wielowarstwowe poproszę, żeby inżyniery zbyt latwo ich nie forsowali tak jak to było na granicy z Białorusią
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo