Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Bąkiewicz: Ten Marsz jest inny niż wszystkie. To od nas będzie zależało, jak ta nowa Polska będzie wyglądała

Na naszych oczach tworzy się nowy świat. To od nas będzie zależało, jak ta nowa Polska będzie wyglądała. Czy zostanie nam tylko hymn i flaga, czy będziemy silnym państwem, zdolnym nieść światło cywilizacji łacińskiej na Zachód - mówił na rozpoczęcie tegorocznego Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz. Zaznaczył, że tegoroczny marsz jest inny od wszystkich.

Robert Bąkiewicz
youtube.com/print screen

W Warszawie rozpoczął się Marsz Niepodległości. Jego uczestnicy odśpiewali hymn państwowy, odpalili race. Swoje przemówienie wygłosił szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Apelował, by uczestnicy zachowali spokój i dbali o wspólne bezpieczeństwo i stosowali się do poleceń służb.

Szef Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Robert Bąkiewicz przemawiając do uczestników Marszu dziękował m.in. szefowi UdSKiOR Janowi Józefowi Kasprzykowi, że mogą w Warszawie "przejść jak na prawdziwych patriotów przystało".

Bąkiewicz nawiązał też do sytuacji na granicy z Białorusią.

"Wiecie, kochani, że spotykamy się w wyjątkowej sytuacji. Ten Marsz jest wyjątkowy, inny niż wszystkie inne. Bo dzisiaj nie ma sporów tylko wewnętrznych, dzisiaj są spory również zewnętrzne. Dzisiaj jest atak na polską granicę, dlatego chciałbym zaapelować do waszego rozsądku, do was, o to, byście zachowali bezpieczeństwo, wsłuchiwali się w komunikaty organizatorów, straży Marszu Niepodległości, innych służb, jeśli zajdzie taka potrzeba, żebyście pamiętali o tym, że zapewne jest tutaj wiele takich osób dzisiaj, które chciałyby Polsce i Polakom zaszkodzić. Na to nie możemy sobie pozwolić. Dzisiaj obowiązkiem patrioty, obowiązkiem każdego narodowca jest wspierania państwa polskiego, wspieranie służb, wojska, Straży Granicznej, ale i również policji. Pamiętajcie, że najważniejsze słowo, które w tej chwili powinniśmy zapamiętać to jest odpowiedzialność. Bądźmy odpowiedzialni sami za siebie, za siebie nawzajem. Pamiętajmy o tym"

- powiedział.

Bąkiewicz poprosił o brawa dla służb broniących granic Polski. "Dziękujemy" - skandowali uczestnicy Marszu.

Jesteśmy z różnych środowisk, z różnych miejsc, ale zobaczcie, zgromadziliśmy się wspólnie pod biało-czerwoną flagą, śpiewaliśmy wspólnie hymn. Wiele nas dzieli, ale dziś jest taki moment, w którym mimo podziałów powinniśmy się integrować, tworzyć silny, wspaniały, gotowy do obrony suwerenności i niepodległości państwa polskiego naród. Dzisiaj trwa zmiana układu sił międzynarodowych, trwa brutalna wojna

- mówił.
Zaznaczył, że "hegemon – Stany Zjednoczone schodzą z pozycji lidera".

W tej chwili porządkuje się nowy świat na naszych oczach, to od nas będzie zależało, jak ta nowa Polska będzie wyglądała. Czy zostanie nam tylko hymn i flaga, czy będziemy silnym państwem, zdolnym nieść światło cywilizacji łacińskiej na Zachód, na Zachód, którego mentalnie, moralnie, cywilizacyjnie już nie ma. To od nas zależy

– dodał.

 

Uczestnicy Marszu wykrzykiwali hasło: "Cześć i chwała bohaterom" i "Bóg, Honor i Ojczyzna". Na rondzie jest morze biało-czerwonych flag. Z ciężarówek z nagłośnieniem słychać patriotyczne pieśni i piosenki.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo