Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Poznań: Artyści bronią dyrektora Arsenału, który podpadł lewakom

Teoretycy sztuki, wykładowcy i artyści bronią Piotra Bernatowicza, dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, który jako jeden z pierwszych zorganizował wystawę sztuki krytycznie komentuj

Magda Piejko Gazeta Polska
Teoretycy sztuki, wykładowcy i artyści bronią Piotra Bernatowicza, dyrektora Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, który jako jeden z pierwszych zorganizował wystawę sztuki krytycznie komentującej lewicowy „mainstream” w sztuce. Mimo rekomendacji ze strony komisji konkursowej środowisko związane z „Gazetą Wyborczą” robi wszystko, aby uniemożliwić mu objęcie stanowiska.

Kadencja Andrzeja Bernatowicza kończy się w tym miesiącu. Wykładowca, teoretyk sztuki podpadł środowisku związanemu z lokalną „Gazetą Wyborczą”. Ta stara się wywrzeć presje i uniemożliwić mu objęcie stanowiska. Dziennikarze mnożą zarzuty wobec dyrektora, mimo to pracownicy i artyści związani z Galerią Arsenał stoją za nim murem. Poznańskiemu „mainstreamowi” nie spodobała się m.in. zorganizowana przez Bernatowicza wystawa - „Strategie buntu”. Na wystawie pojawiły się prace artystów zbuntowanych przeciwko lewicowej dominacji w sztuce. Nazwano go nawet „Macierewiczem polskiej sztuki”.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Wyborcza” nazwała go Macierewiczem polskiej sztuki. Jest z tego dumny

List w obronie Bernatowicza podpisało wielu znakomitych artystów, w tym Brian May, gitarzysta legendarnej grupy Queen i ponad 100 artystów i dyrektorów galerii z całej Polski. Pismo lada dzień trafi do urzędu miasta . Autorzy petycji do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka piszą:

„Wyrażamy nadzieję, że Pan Prezydent wykaże niezależność wobec tej części środowiska, która kontestuje rekomendację komisji konkursowej i próbuje wpłynąć na ostateczną decyzję Pana Prezydenta, posługując się argumentami, które nie mają umocowania w rzeczywistości (np. rzekomy spadek frekwencji). (…) Liczymy, że w Poznaniu wygrają kryteria merytoryczne, interes pracowniczy oraz demokratyczne standardy”.

Petycję można podpisać na stronie: https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_Miasta_Poznania_Jacek_Jaskowiak_List_poparcia/

Piotr Bernatowicz był gościem pierwszego „Wywiadu z chuliganem” Piotra Lisiewicza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lisiewicz nadaje z bunkra gauleitera Greisera. Rusza program „Wywiad z chuliganem”
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jaśkowiak #dyrektor #skandal #sztuka #Galeria Arsenał #Andrzej Bernatowicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
MP
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo