Macierewicz: „Rząd współdziała z Rosjanami”

Antoni Macierewicz uważa, że wydarzenia związane z usunięciem tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej jest cyniczną próbą narzucenia własnej interpretacji historii.

Antoni Macierewicz uważa, że wydarzenia związane z usunięciem tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej jest cyniczną próbą narzucenia własnej interpretacji historii.

To, co stało się dzisiaj w Smoleńsku czyli „aresztowanie tablicy”, postawionej tam przez rodziny osób, które zginęły pod Smoleńskiem jadąc uczcić ofiary katyńskiego ludobójstwa, to cyniczna próba wykorzystania obecności prezydenta Rzeczypospolitej oraz części rodzin ofiar, po to, żeby narzucić własną interpretację i własną wersję historii oraz pokazać że Rosja nigdy nie przyzna się do katyńskiego ludobójstwa. - tłumaczy Antoni Macierewicz w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Antoni Macierewicz jest zdania, że obecnie jesteśmy świadkami gry politycznej przeciwko pamięci ofiar zarówno ludobójstwa katyńskiego jak i katastrofy smoleńskiej. Co więcej zdaniem przewodniczącego zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej polski rząd współdziała w tej kwestii z Rosjanami.

Tragedia smoleńska jest wykorzystywana przez Rosję i tych, którzy sprzyjają jej polityce, w grze politycznej przeciwko pamięci ofiar ludobójstwa katyńskiego i katastrofy smoleńskiej. Trzeba pamiętać że usunięcie tablicy i zastąpienie jej inną, było działaniem podjętym wspólnie z rządem pana Tuska, który został uprzedzony że tablica rodzin zostanie usunięta. Tak wiec podobnie jak w całej sprawie tragedii smoleńskiej, tak i w tym przypadku rząd współdziała z Rosjanami utrzymując to w tajemnicy przed polakami. - oświadcza Antoni Macierewicz w rozmowie z portalem Niezależna.pl

 Źródło:

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo