Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

W piątek rusza Festiwal Filmów Katolickich

Kultura miłosierdzia, kultura chrześcijańska będzie tematem tegorocznego przeglądu filmów katolickich, który rozpocznie się  w najbliższy piątek we Wrocławiu.

mat.pras.
Kultura miłosierdzia, kultura chrześcijańska będzie tematem tegorocznego przeglądu filmów katolickich, który rozpocznie się  w najbliższy piątek we Wrocławiu. Razem z uczestnikami filmy oglądać będą artyści kina, m.in. kompozytor Michał Lorenz czy Krzysztof Zanussi. 21 października w ramach festiwalu wystąpi zespół New Life M.

 Tegoroczny festiwal filmów katolickich Niepokalanów 2016 odbędzie się, po raz pierwszy we Wrocławiu.  Organizatorzy poszerzyli formułę przeglądu o cykl debat i konkurs dla młodych. Każdy z zaproszonych artystów filmowych zaproponuje film, który z jakich względów był dla niego ważny, obejrzy go razem z widzami a potem poprowadzi z nimi rozmowę i dyskusje. Kompozytor Michał Lorenz zaproponował dyskusje o „Rękopisie znalezionym w Saragossie” Jerzego Hasa, Krzysztof Zanusi opowie o swoim filmie „Obce ciało” a Małgorzata i Ksawery Szlenkierowie przypomną widzom festiwalu „La stradę” Federico Felliniego.

W tym roku nie zaplanowano w ramach festiwalu konkursu głównego, odbędzie się natomiast – po raz pierwszy – Konkurs Młodych, organizowany przez salezjańskie LO we Wrocławiu.

 – Razem z organizatorami jesteśmy przekonani, że trzeba stworzyć alternatywę dla kultury fantomów,  kulturę wartości, której uczestnicy będą mniej podatni na propagandę i odporni na kulturę fantomów, których różne siły będą w stanie reżyserować – mówi „Gazecie Polskiej”  Piotr Petrus, prezes fundacji Vide et Crede im. św. Jana Pawła II, która jest jednym z głównych organizatorów festiwalu. – Festiwal wpisuje się w cykl wydarzeń związanych z rokiem miłosierdzia, to ciąg dalszy tego, czego mogliśmy doświadczyć podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie –podkreśla.


Festiwal rozpocznie się w piątek 14 października o godzinie 17.00 Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego w kościele pw. Bożego Ciała  we Wrocławiu.
Podczas festiwalu można będzie zobaczyć tegoroczne hity filmowej sceny chrześcijańskiej, m.in. polską fabułę Dariusza Reguckiego pt.„Bóg w Krakowie”. Po raz pierwszy w Polsce na wielkim ekranie pojawi się niezwykle poruszający film „The Human Experience” ( w tł. „Wszystko o człowieku”). Film ukazuje historię dwóch młodych Amerykanów, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu sensu życia i odnajdują je w pomocy bezdomnym w Nowym Jorku, sierot w Peru i trędowatych w Ghanie. Będzie można zobaczyć też jeden z najlepiej sprzedających się chrześcijańskich filmów „Bóg nie umarł” Harolda Cronka opowiadający o światopoglądowym konflikcie na jednym z uniwersytetów w USA. W wrocławski DCF-ie zobaczymy także niezwykłe dokumenty „Ziemię Maryi” hiszpańskiego reżysera Juana Manuela Cotelo i  nakręcony w 2012 roku dokument „Ja jestem” Lecha Dakowicza i Macieja Bodasińskiego.

Podczas festiwalu wystąpi też zespół „New Life M.” na czele z nowo wschodzącą gwiazdą polskiej sceny muzycznej i chrześcijańskiej Agnieszką Musiał. Zespół wykona utwory ze swojej najnowszej płyty „Moje Westerplatte”.

Poniżej publikujemy szczegółowy program festiwalu: 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kościół katolicki #wiara #Niepokalanów #film #Wrocław #nowa kultura

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
MP
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo