Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Afera na uczelni medycznej. Sprawą zajmuje się ABW

Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych, wystąpił o informacje w sprawie toczącego się w Gliwicach postępowania prokuratorskiego, które dotyczy działania na szkodę Uniwersytet

Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych, wystąpił o informacje w sprawie toczącego się w Gliwicach postępowania prokuratorskiego, które dotyczy działania na szkodę Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Sprawą zajmuje się m.in. ABW.

Wciąż nie wiadomo, czy wrocławska spółka Data Techno Park, właściciel największej serwerowni w Polsce, przetwarzającej dane wrażliwe milionów ludzi, przeszła w prywatne ręce zgodnie z prawem. Przypomnijmy, największym udziałowcem spółki do grudnia 2013 r. był wrocławski Uniwersytet Medyczny. Jego rektor podjął uchwałę o umorzeniu części udziałów spółki. Spółka, która stała się beneficjentem decyzji rektora, była podwykonawcą serwisu e-Dolny Śląsk dla urzędu marszałkowskiego za 66 mln zł.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tajemnicze przejęcie: dane tysięcy Polaków w prywatnych rękach

Mariusz Kamiński stwierdził, że pozyskana przez niego wiedza o sprawie „nakazuje mu potraktować ją z wyjątkową uwagą”. Zażądał też podjęcia „natychmiastowych czynności wyjaśniających” w związku z „pozyskaną informacją o potencjalnie niezgodnych z prawem działaniach funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego” z wrocławskiej delegatury.

Według naszych informacji sprawą zajmuje się obecnie także Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Data Techno Park #Uniwersytet Medyczny #CBA #Mariusz Kamiński #Wrocław #ABW #Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

MP
Wczytuję ocenę...
Wideo