Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Niesiołowski pod lupą prokuratury. Zawiadomienie po słowach o spaleniu siedziby PiS

Do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta wpłynęło właśnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła Platformy Obywatelskiej Stefana Niesiołowskiego.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta wpłynęło właśnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła Platformy Obywatelskiej Stefana Niesiołowskiego. Chodzi o publiczne nawoływanie do protestów przed domem Jarosława Kaczyńskiego oraz sugerowanie, że siedziba PiS-u „może zostać podpalona”.

„Pan Stefan Niesiołowski na łamach publicznie dostępnych mediów nakłania obywateli RP do protestów pod domem prezesa partii Prawa i Sprawiedliwości Pana Jarosława Kaczyńskiego. W swoim wystąpieniu określa dokładnie datę, w której demonstracja miałaby się odbyć, tj. 13.12.2015 r. Wskazuje również na zgromadzenie się przeciwników obecnego rządu przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej. Niesiołowski zasugerował, że siedziba PiS może zostać podpalona, tak jak niegdyś podpalano komitety partii”

 – czytamy w zawiadomieniu do prokuratora generalnego, którego autorem jest Mateusz Gruźla, wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność”.

W swojej wypowiedzi Niesiołowski zapowiedział demonstracje przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej dodając, że „być może to się skończy spaleniem tej siedziby”.

„Demonstracja pod domem Kaczyńskiego jest demonstracją pod domem człowieka, który odpowiada za ograniczenie, choć jeszcze nie obalenie demokracji w Polsce. Za obranie kierunku w stronę rządów autorytarnych. Jest to bardzo dobre miejsce, bo gdzie będą demonstrować? Pod czym? Duda jest marionetką, Szydło jest marionetką. Demonstracja pod siedzibą Szydło nie ma sensu [...] Demonstracja będzie taka, jak pod domem Jaruzelskiego, bo tam jest władza. Demonstracje będą też przed tym nowym Komitetem Centralnym na Nowogrodzkiej. Być może to się skończy spaleniem tej siedziby, tak jak palono komitety PZPR, tak być może zapłonie komitet PiS‑u”

– mówił poseł PO Stefan Niesiołowski w rozmowie z portalem naTemat.pl.

Właśnie te słowa polityka Platformy Obywatelskiej wywołały oburzenie działacza Solidarności. Jak twierdzi Gruźla, uznając, że poseł Stefan Niesiołowski ma nadal wielu sympatyków, czego dowodzi powołanie go do pełnienia swojej funkcji na kolejną kadencję, istnieje realne zagrożenie, że podżeganie do udziału w manifestacji może być skuteczne.

„Wnoszę o przeprowadzenie w tej sprawie czynności wyjaśniających w kierunku ustalenia, czy doszło do uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa”

– pisze Mateusz Gruźla w uzasadnieniu zawiadomienia do prokuratora generalnego.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Dorota Łomicka
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo