Przed szczytem UE-Turcja odbyło się spotkanie Grupy V4. Po raz pierwszy wzięła w nim udział premier Beata Szydło. W Brukseli trwa spotkanie 28 państw UE i Turcji ws. rozwiązania kryzysu uchodźców i imigrantów zarobkowych z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Po spotkaniu V4, gdzie kraje Wyszehradzkie ustalały wspólną pozycję negocjacyjną, politycy udali się na spotkanie
z liderami innych państw UE i Turcji. Jak podaje 300polityka, w czwartek premier Szydło jeszcze raz spotka z liderami Grupy. Tym razem w Pradze.
fot. twitter.com
fot. twitter.com
Z kolei w poniedziałek na posiedzeniu Rady ds. konkurencyjności zadebiutuje wicepremier Mateusz Morawiecki.
Rada – z udziałem komisarz Elżbiety Bieńkowskiej – będzie poświęcona nowej strategii dotyczącej rynku wewnętrznego. Morawiecki ma w planach spotkania z kluczowymi komisarzami: wiceprzewodniczącymi KE Fransem Timmermansem i Jyrkim Katainenem, który odpowiada w KE za miejsca pracy, wzrost i inwestycje.
Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl
mn