Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Patryk Jaki wiceministrem sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło

Patryk Jaki został wiceministrem sprawiedliwości. "Premier Beata Szydło podjęła decyzję" - podał na Twitterze Paweł Majewski.

Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Patryk Jaki został wiceministrem sprawiedliwości. "Premier Beata Szydło podjęła decyzję" - podał na Twitterze Paweł Majewski.Patryk Jaki w 2009 roku ukończył studia politologiczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracował m.in. jako specjalista od marketingu w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu. Publikował w piśmie „Logistyka”. Był członkiem gabinetu politycznego wojewody opolskiego oraz asystentem eurodeputowanego Ryszarda Legutki.
 
Objął funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia „Stop Korupcji”. Był także członkiem klubu „Gazety Polskiej” w Opolu. W 2003 roku wstąpił do Forum Młodych PiS. W 2006 r. przystąpił do Platformy Obywatelskiej i z jej listy został wybrany po raz pierwszy do opolskiej rady miasta. Wkrótce po wyborach opuścił to ugrupowanie i ponownie związał się z Prawem i Sprawiedliwością. W 2010 r. uzyskał reelekcję w wyborach samorządowych, objął w tymże roku funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS.
 
W wyborach parlamentarnych w 2011r. został liczbą 8911 głosów wybrany na posła z listy PiS. W Sejmie VII kadencji przystąpił do klubu parlamentarnego Solidarna Polska i został jego rzecznikiem prasowym. W marcu 2012 współtworzył partię o tej nazwie (także został jej rzecznikiem prasowym, zasiadając w zarządzie). Był pomysłodawcą i przewodniczącym komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej mającej na celu zwiększenie liczby obowiązkowych lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych.
 
W lipcu 2014 r. zasiadł w klubie poselskim Sprawiedliwa Polska, od marca 2015 r. działającym pod nazwą Zjednoczona Prawica (także został jego rzecznikiem). W 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 29 923 głosy).

 Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,wikipedia.org

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo