Z OSTATNIEJ CHWILI
MRiPS: stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu listopada br. wyniosła 5 proc. • • •

Andrzej Duda już wkrótce prezydentem RP! Co zrobi w najbliższym czasie?

W najbliższych tygodniach lub miesiącach do Sejmu trafią dwa prezydenckie projekty: obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Telewizja Kraków
W najbliższych tygodniach lub miesiącach do Sejmu trafią dwa prezydenckie projekty: obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku. "Nie chcę w tej chwili deklarować, czy na pewno to będzie przed wyborami, czy też po wyborach, aczkolwiek nie ukrywam, że zależy mi na czasie" - powiedział Andrzej Duda w rozmowie z Telewizją Kraków. 

Prezydent-elekt zapowiedział również, że weźmie udział w referendum, które odbędzie się 6 września:

Wezmę udział w referendum, oczywiście że wezmę, dlatego że referendum jest tym elementem demokracji bezpośredniej, który jest bardzo ważny, a który w ostatnich latach był bardzo lekceważony.


Nowy prezydent podkreślił, że opowiada się za pozostawieniem finansowania partii z budżetu państwa:

To powoduje, że sytuacja jest czysta - partie mają fundusze na swoją działalność i nie muszą w związku z tym ubiegać się o pieniądze od biznesu. A pamiętajmy, że życie jest takie, że nikt za darmo pieniędzy nie daje. Jeśli dajemy pieniądze, mamy potem określone oczekiwania - budżet tych oczekiwań nie ma.


Andrzej Duda zapowiedział też, że 7 sierpnia, dzień po zaprzysiężeniu, podane zostaną do informacji publicznej wszystkie szczegóły dotyczące składu personalnego Kancelarii Prezydenta.

 Źródło: TVP Kraków

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo