Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Komorowski oszukał Polaków! Projekt ustawy emerytalnej wycofany z procedury konsultacji!

Czy po tej decyzji można mieć jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, co do szczerości przedwyborczych obietnic Bronisława Komorowskiego?

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Czy po tej decyzji można mieć jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, co do szczerości przedwyborczych obietnic Bronisława Komorowskiego? Kancelaria Prezydenta opublikowała na swoich stronach komunikat, że wycofuje projekt ustawy emerytalnej z procedury konsultacji.

Jak już dziś informowaliśmy, z oficjalnej strony prezydenta zniknęły wpisy dotyczące projektu ustawy emerytalnej. W miejscach, gdzie do niedawna były informacje o inicjatywie Komorowskiego, pojawia się komunikat, że takie strony nie ma.

Po południu Kancelaria Prezydenta zamieściła komunikat rozwiewający wszystkie wątpliwości.

Krótki okres, jaki pozostał do zakończenia kadencji oraz konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji publicznych i politycznych projektu ustawy przewidującego możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego przez osoby posiadające co najmniej 40-letni staż składkowy, przesłanego w piątek do konsultacji społecznych, powodują, że niemożliwe jest przeprowadzenie w całości procesu konsultacyjnego i legislacyjnego projektu ww. ustawy” – napisano w komunikacie.

I dodano, że „z uwagi na wynik wyborów, Prezydent RP nie powinien, jeśli nie jest to konieczne, podejmować istotnych decyzji w okresie, jaki pozostał do końca kadencji”.

Bronisław Komorowski – szczególnie po przegranej pierwszej turze – był gotów obiecać wiele, aby pozostać na stanowisku. Kiedy Polacy zadecydowali inaczej, obietnice przestały obowiązywać, o czym dobitnie świadczy lakoniczna informacja zamieszczona na prezydenckiej stronie. W powyborczy poniedziałek w mediach spekulowano, czy Komorowski planuje powrót do polityki, choćby w szeregi Platformy Obywatelskiej. Być może spróbuje wrócić. Tylko czy po takich decyzjach ktoś jemu i jego politycznemu zapleczu jeszcze uwierzy? Przegrany prezydent, który na odchodne okłamuje swoich wyborców, ma raczej nikłe szanse, aby ponownie ich do siebie przekonać...

 Źródło: prezydent.pl,niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
plk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo