Łapówkarz z Platformy. Po zdjęciu z Komorowskim zażądał więcej kasy

Łukasz K., znany działacz Platformy Obywatelskiej, negocjował cenę z biznesmenami z Izraela.

screen facebook
Łukasz K., znany działacz Platformy Obywatelskiej, negocjował cenę z biznesmenami z Izraela. Wysokość łapówki wzrosła o połowę, gdy samorządowiec z Piaseczna, zrobił sobie zdjęcie z Bronisławem Komorowskim. Szokuje informacje podał "Fakt", który powołuje się na funkcjonariusza CBA.

O zatrzymaniu skorumpowanego działacza Platformy informowaliśmy dwa dni temu - Łukasz K. wpadł na gorącym uczynku. Gdy w jednym z hoteli odbierał łapówkę - w zamian za pieniądze miał obiecać, że umożliwi zmianę sposobu zagospodarowania przestrzennego bardzo dużej działki budowlanej w Piasecznie. 

O kulisach akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego informuje dzisiaj "Fakt". A także o wątku wykorzystania zdjęcia z Bronisławem Komorowskim przez łapówkarza.

"Wiceszef lokalnej PO był podsłuchiwany przez służby. Ustaliły one, że pierwotnie cena za zmianę planu wynosiła 400 tys. zł. Wszystko zmieniło się po ostatnim weekendzie" - czytamy na fakt.pl

Co się wydarzyło w sobotę? Do Piaseczna przyjechał Bronisław Komorowski, którego witał Łukasz K. i zdjęcia z prezydentem zamieścił na portalu społecznościowym.

"A potem... udał się z nimi do „kontrahentów". – Po zdjęciu podbił cenę – mówi nam wysoki oficer CBA znający kulisy sprawy" - ujawnia "Fakt".

 Źródło: niezalezna.pl,fakt.pl

 

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo