Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Petycja do premier Kopacz Ukraińców studiujących w Polsce

W związku z trudną sytuacją polityczną i gospodarczą na Ukrainie nastąpiło katastrofalne obniżenie wartości hrywny w stosunku do polskiego złotego.

Moi Cody/sxc.hu
W związku z trudną sytuacją polityczną i gospodarczą na Ukrainie nastąpiło katastrofalne obniżenie wartości hrywny w stosunku do polskiego złotego. Oznacza to, że nasze wydatki związane z utrzymaniem w Polce wzrosły 2,5 krotnie. W zaistniałej sytuacji zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszych studiów w jakiejkolwiek postaci. Tylko takie wsparcie pozwoli nam przetrwać ten trudny okres i da możliwość ukończenia studiów oraz możliwość zdobycia europejskiego wykształcenia, aby pomóc w przyszłości Ukrainie - piszą Ukraińcy studiujących na polskich uczelniach do premier Ewy Kopacz.

"Szanowna Pani Premier, jesteśmy ukraińskimi studentami studiującymi na polskich publicznych oraz niepublicznych uczelniach i większość z nas nie posiada polskiego pochodzenia. Tworzymy razem najliczniejszą grupę studentów obcokrajowców, która wybrała Polskę ze względu na jakość kształcenia na polskich uczelniach oraz możliwość zdobycia europejskiego dyplomu. To wykształcenie jest ważne dla naszej indywidualnej przyszłości, a przede wszystkim dla przyszłości naszego kraju, który stoi u progu złożonych, długoterminowych przemian. Ukraińskie społeczeństwo pokłada w nas, studentach studiujących w Polsce i za granicą, ogromne nadzieje, iż zdobyte wykształcenie pomoże nam po powrocie na Ukrainę w przeprowadzeniu koniecznych zmian" - piszą studenci.

"W związku z trudną sytuacją polityczną i gospodarczą na Ukrainie, nastąpiło katastrofalne obniżenie wartości hrywny w stosunku do polskiego złotego. Od września ubiegłego roku, kurs ukraińskiej waluty w stosunku do złotego spadł z 0,37 do 0,15. Oznacza to, że nasze wydatki związane z utrzymaniem w Polce wzrosły 2,5 krotnie. Stwarza to nam, studentom z Ukrainy, barierę nie do pokonania, aby kontynuować studia w Polsce. Nie możemy liczyć na pomoc finansową rodzin oraz rządu ukraińskiego. (...) w zaistniałej sytuacji zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszych studiów w jakiejkolwiek postaci (stypendium socjalne, dodatek mieszkaniowy, dofinansowanie studiów płatnych, zapomogi materialne itp.) Tylko takie wsparcie pozwoli nam przetrwać ten trudny okres i da możliwość ukończenia studiów oraz możliwość zdobycia europejskiego wykształcenia, aby pomóc w przyszłości Ukrainie. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby" - piszą studenci z Ukrainy studiujący na polskich uczelniach.

Petycja do premiera z podpisami studentów

 Źródło: niezalezna.pl,petycjedopremiera.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

JW
Wczytuję ocenę...
Wideo