Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Przywróćmy krzyż na Giewoncie!

Sprawa skandalicznego spotu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który zamiast promować Polskę, ukazuje ją jako kraj pozbawiony szacunku dla własnej tradycji, oburzyła społeczeństwo.

YouTube
Sprawa skandalicznego spotu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, który zamiast promować Polskę, ukazuje ją jako kraj pozbawiony szacunku dla własnej tradycji, oburzyła społeczeństwo. Za pośrednictwem internetu możemy podpisać się pod petycją do premier Ewy Kopacz o przywrócenie w spocie krzyża i wyciągnięcie konsekwencji wobec autorów reklamówki.

Film pt. „Polska. Where the unbelievable happens” („Polska. Gdzie nieprawdopodobne staje się realne”) powstał na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, kosztował nas 1,4 mln zł i miał promować nasz kraj na arenie międzynarodowej. MSZ zachwala go, mówiąc, że „pokazuje Polskę jako miejsce przemian i kreatywności oraz kraj atrakcyjny inwestycyjnie i turystycznie”. W czym więc problem? W każdej scenie spotu, w której powinien pojawiać się krzyż, m.in. na Giewoncie i sztandarze podczas inscenizacji bitwy pod Grunwaldem – został on usunięty.

Za pośrednictwem strony www.protestuj.pl możemy podpisać się pod petycją do premier Ewy Kopacz o przywrócenie krzyża na Giewoncie oraz wyciągnięcie konsekwencji wobec autorów spotu. „W filmie tym – wzorem propagandystów komunistycznych – dokonano oszustwa polegającego na usunięciu symboli chrześcijaństwa: krzyża na Giewoncie i ze sztandaru w inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem” – czytamy w treści listu. „Ten wyjątkowo kłamliwy zabieg utrwala zdeformowany obraz Polski przykrojonej wg poprawno-politycznej sztancy, w której dla chrześcijaństwa po prostu nie ma miejsca. Polska w tym filmie odarta jest z symboliki krzyża, na którym zbudowała swoją tożsamość kraju chrześcijańskiego przywiązanego do Chrystusa” – czytamy dalej. Inicjatorzy akcji protestacyjnej podkreślają, że usunięcie krzyża z Giewontu jest „haniebną manipulacją, która nie tylko kłóci się ze zdrowym rozsądkiem, ale także rani uczucia religijne Polaków”. Do tej pory pod petycją podpisało się ponad 3000 internautów.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".


 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Dorota Łomicka
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo