Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Buzek ostro atakuje Rostowskiego za "skandaliczne insynuacje". Wojna w PO trwa

"Ostatnie wypowiedzi Jacka Rostowskiego w stosunku do Leszka Balcerowicza, pełne insynuacji, są skandaliczne i poniżej wszelkich standardów" - napisał na Twitterze Jerzy Buzek, prominentny pol

Autor:

"Ostatnie wypowiedzi Jacka Rostowskiego w stosunku do Leszka Balcerowicza, pełne insynuacji, są skandaliczne i poniżej wszelkich standardów" - napisał na Twitterze Jerzy Buzek, prominentny polityk PO.

"Balcerowicz nadużywa swojej wiedzy ekonomicznej do celów politycznych" - powiedział dziś w radiu TOK FM minister finansów Jacek Rostowski. Odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi Balcerowicza o ukrytym długu publicznym Polski, szacowanym przez niego na 3 bln zł.

Na słowa Rostowskiego, jednego z najbardziej zaufanych współpracowników premiera Tuska, ostro zareagował Jerzy Buzek. "Ostatnie wypowiedzi Jacka Rostowskiego w stosunku do Leszka Balcerowicza, pełne insynuacji, są skandaliczne i poniżej wszelkich standardów" - napisał na Twitterze europoseł PO.

To nie pierwsza tak mocna krytyka rządu ze strony jednego z popularniejszych polityków PO. Niedawno Buzek wystosował wraz z Jerzym Hausnerem oświadczenie krytykujące plany gabinetu Tuska wobec OFE. Napisali w nim: "Obaj czujemy się współodpowiedzialni za reformę emerytalną wprowadzoną z końcem lat 90. Uważamy, że była konieczna. Sądzimy zarazem, że wszystkie reformy wymagają monitorowania, rzetelnego analizowania wprowadzonych rozwiązań i wprowadzania korekt. Ale korekta nie powinna podważać wielofilarowego systemuemerytalnego. A przyjęta przez rząd propozycja prowadzi do demontażu drugiego kapitałowego filara. Pomoże to doraźnie ograniczyć poziom deficytu budżetowego, ale nie gwarantuje w dłuższej perspektywie ani trwałej poprawy stanu finansów publicznych, ani zapewnienia ekonomicznego bezpieczeństwa ubezpieczonych. Jest to zatem propozycja szkodliwa dla polskiej gospodarki".

Niepokój budzi także sposób wprowadzania zmian w tak ważnej dla każdego dziedzinie, jaką jest system emerytalny - podkreślili Buzek i Hausner. "Szczególnie nie podoba nam się nierzetelna argumentacja przedstawicieli rządustosowana dla uzasadnienia zmian, podważająca zaufanie obywateli do państwa" - stwierdzili.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

NAJNOWSZE Polska