Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

​13 września teledysk o „Ince”

Instytut Pamięci Narodowej przygotowuje teledysk do piosenki Kasi Malejonek „Jedna chwila” poświęconej historii Danuty Śiedzikówny ps „Inka”. Zdjęcia w reżyserii Michała Wilczka we współpracy z Grzegorzem Pastuszakiem i z udziałem Kasi Malejonek pows

ipn tv
Instytut Pamięci Narodowej przygotowuje teledysk do piosenki Kasi Malejonek „Jedna chwila” poświęconej historii Danuty Śiedzikówny ps „Inka”. Zdjęcia w reżyserii Michała Wilczka we współpracy z Grzegorzem Pastuszakiem i z udziałem Kasi Malejonek powstają w kilku miejscach w Warszawie. Premiera klipu zaplanowana jest na 13 września 2013 r. podczas koncertu w warszawskim Parku Sowińskiego.
 
W teledysku zobaczymy dwie przenikające się warstwy fabularne: historyczną i współczesną. Pierwsza to autentyczne wydarzenia ostatnich dni życia młodziutkiej sanitariuszki oddziału Zygmunta Szelendziarza „Łupaszki”: sceny przesłuchań i rozstrzelania. Kręcone są w areszcie przy ulicy Rakowieckiej oraz Izbie Pamięci ofiar terroru komunistycznego w Wojsku Polskim przy ulicy Oczki.

Rolę „Inki” gra 17-letnia Aleksandra Wójcik, pierwszy raz występująca na ekranie. W kościele pw. Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim, auli głównej SGH oraz w kawiarni przy placu Unii Lubelskiej kręcone są sceny współczesne. W obrazie kręconym w Szkole Głównej Handlowej występuje Kasia Malejonek - wokalistka wykonująca piosenkę.

W teledysku zobaczymy m.in. sceny egzaminu, ślubu i życia towarzyskiego, czyli momenty, których zabita w 17. roku życia „Inka” nie mogła przeżyć. W kręcenie teledysku zaangażowały się instytucje państwowe i społeczne oraz liczni wolontariusze.


(fot. IPN TV)

13 września o godz. 19 w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli odbędzie się koncert promujący najnowszą płytę Panien Wyklętych.
 
Wstęp wolny. Zapraszamy

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo