​Siergiej Antufiew – były gubernator Smoleńska. Teraz „tajny” pracownik ambasady Rosji w Warszawie?!

Jeden z głównych świadków katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, były gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufiew jest pracownikiem Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce – dowiedział się po

Twitter.com
Jeden z głównych świadków katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, były gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufiew jest pracownikiem Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce – dowiedział się portal niezalezna.pl. Przynajmniej sam tak twierdzi. Trzy lata temu przygotowywał wizytę Prezydenta RP w Katyniu.
 
Pod koniec lutego tego roku lokalny smoleński dziennik „Raboczij Putj” („Droga Robotnika”) relacjonował proces, na którym pojawił się Antufiew. Były gubernator był świadkiem oskarżenia w procesie byłego szefa administracji Smoleńska Konstantego Lazarewa ws. oszustwa. Na pytanie o miejsce pracy powiedział: „Minister-Radca Ambasady Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej” – relacjonuje gazeta.
 
Sprawdziliśmy też profil twitterowy Antufiewa. Podpisuje się w nim Radca Minister w Republice Polskiej. Wprawdzie ostatni wpis na profilu pochodzi z grudnia ubiegłego roku, ale trudno sobie wyobrazić, aby tak ważny polityk rosyjski nie aktualizował informacji o własnym zatrudnieniu.


 
Chcąc potwierdzić zaskakującą wiadomość o nowej posadzie Antufiewa zadzwoniliśmy do Ambasady FR w Warszawie. I czekała nas niespodzianka. – Do nas docierały takie informacje, ale są one absolutnie nieprawdziwe stwierdziła w rozmowie z portalem niezalezna.pl rzecznik placówki dyplomatycznej Waleria Perżinskaja.
 
Z kolei z wielkim zdziwieniem zaprzeczenie informacji o pracy Antufiewa w Polsce, przyjął autor artykułu o nim w gazecie „Raboczij Putj” Kirill Stiepanow. – Byłem obecny podczas rozprawy sądowej, na której były gubernator obwodu smoleńskiego występował jako świadek oskarżenia. Mam nagranie całej rozprawy. Siergiej Antufiew powiedział, że obecnie pełni funkcję Ministra-Radcy Ambasady Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. Całe miasto jest przekonane, że to prawda, bo tak powiedział podczas posiedzenia sądupowiedział portalowi niezalezna.pl Stiepanow.
 
10 kwietnia 2010 roku, około dziesięciu minut przed katastrofą ówczesny gubernator obwodu smoleńskiego Siergiej Antufiew rozmawiał na płycie lotniska z szefem kontroli lotów Pawłem Plusninem oraz z Gieorgijem Połtawczenką, pełnomocnym przedstawicielem prezydenta Rosji w Centralnym Okręgu Federalnym i członkiem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (byłym agentem KGB).
 
Siergiej Antufiew brał też udział w spotkaniach ze stroną polską, które miały przygotować wizytę delegacji z prezydentem na czele w Katyniu.
 
W kwietniu 2012 roku Antufiew przestał być smoleńskim gubernatorem. Co ciekawe nie był na stanowisku pełnej kadencji. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew przyjął jego wcześniejszą dymisję oraz wyznaczył na to stanowisko Aleksieja Ostrowskiego, członka populistycznej Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Piotr Kotomski,Olga Alehno
Wczytuję ocenę...
Komentarze (0)

Brak komentarzy. Napisz pierwszy!

Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo