„GP” nominowano za promocję wartości chrześcijańskich poprzez dołączane do tygodnika płyty DVD, m.in. nagrodzony na Festiwalu w Niepokalanowie film Dominika Tarczyńskiego „Kolumbia świadectwo dla Świata", i redagowane przez niego dodatki o egzorcystach i Ojcu Pio oraz medalik św. Benedykta załączony do „Gazety Polskiej Codziennej”.
- To dla nas zupełne zaskoczenie i ogromny zaszczyt – mówi redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz. – Kiedy się tego podejmowaliśmy mieliśmy dwa cele w głowie. Propagować treści, które nie mogą się przebić przez media i które dotrą do setek tysięcy osób zupełnie pomijanych przez obserwatorów sceny publicznej. Tym bardziej nas cieszy, że zauważono naszą pracę i wysiłek Dominika Tarczyńskiego – dodaje Sakiewicz.
– To ogromne zaskoczenie, ale też wielka radość! Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia i to w dniu moich urodzin. Nie mogłem otrzymać lepszego prezentu – mówi Dominik Tarczyński. Chciałbym podkreślić, że nominacje otrzymała także Kuria Warszawsko-Praska oraz ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, obecność pośród ludzi tak zasłużonych Kościołowi jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Dziękując za to wyróżnienie, chciałbym przypomnieć, że jest to nominacja dla całej redakcji - dodał Dominik Tarczyński.
Nominacje otrzymali także: Kuria Warszawsko-Praska za szczególny rozwój różnorodnych i wielotematycznych mediów, w tym Radia Warszawa współpracującego z innymi rozgłośniami katolickimi i Radiem Wnet, tygodnikiem „Idziemy” i organizację spotkań dyskusyjnych oraz ks. Zbigniew Paweł Maciejewski za różnorodny, dynamiczny, wykorzystujący nowoczesne narzędzia techniczne i tworzący społeczność internetową i medialną Serwis dla Katechetów Natan.plFestiwal Niepokalanów 2013 organizowany tradycyjnie przez Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie i Katolickie Stowarzyszenie Filmowe nadesłano 158 filmów i programów telewizyjnych , 42 programy radiowe i 20 programów multimedialnych z 13 krajów: Białorusi, Hiszpanii, Indonezji, Indii, Izraela, Filipin, Łotwy, Madagaskaru, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.
Nominacje do nagrody zagranicznej otrzymali:
- Radio Watykan za wieloletnie nadawanie drogą radiowa i internetową audycje w kilkudziesięciu językach świata
- Telewizja satelitarna i internetowa Noe TV z Republiki Czeskiej
- Ralf Martin z USA prowadzący od kilkudziesięciu lat Organizację Ewangelizacyjną "Renewal Ministries"
- Festiwal Religion Today z Włoch
Festiwal odbędzie się w dniach 11-14 maja do Warszawy i 11 maja w Niepokalanowie.