Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Nie skłócajmy rodzin ofiar

Z dużą przykrością przeczytałem tekst w "Naszym Dzienniku" pt. "Zdjęcie wydarte rodzinie". Rozumiemy gorycz redaktorów, że to nie oni pierwsi opublikowali to zdjęcie.

Z dużą przykrością przeczytałem tekst w "Naszym Dzienniku" pt. "Zdjęcie wydarte rodzinie". Rozumiemy gorycz redaktorów, że to nie oni pierwsi opublikowali to zdjęcie. Nie upoważnia to jednak ich do skłócania rodzin smoleńskich i pisania nieprawdy. Jedynym prawdziwym stwierdzeniem w tym tekście jest to, że właścicielka zdjęcia p. Anna Wójtowicz zgodziła się na jego publikację. Zrobiła to osobiście w rozmowie ze mną, a następnie z Dorotą Kanią. Informację tę mogą też potwierdzić członkowie chicagowskiego klubu "Gazety Polskiej", którzy to zdjęcie nam przesłali.

Sami zwróciliśmy się do pani Wójtowicz o zgodę i mimo iż kilkakrotnie rozmawiałem z nią przez telefon, nie wyraziła cienia wątpliwości co do publikacji. Postawiła jednak warunek, żeby na pokazanie zdjęcia Ś.P. pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zgodziła się jego najbliższa rodzina. Taką zgodę uzyskaliśmy. Nie było nacisku ani nawet inicjatywy ze strony rodziny Ś.P. p. Prezydenta, byśmy to zdjęcie opublikowali.

Pełnomocnik pani Wójtowicz mecenas Bartosz Kownacki do chwili publikacji w "GP" nie przesłał mi żadnego pisma ani nawet do mnie nie zadzwonił.

Mecenas Kownacki jest czynnym politykiem. Do tej pory dzielnie prowadził sprawy rodzin smoleńskich. Od kilku miesięcy jego drogi polityczne rozeszły się ze środowiskiem PiS. Stał się członkiem ugrupowania, którego liderzy kilkakrotnie podważali eksponowanie sprawy Smoleńska. Nie wierzę, że może to mieć wpływ na jego działalność jako pełnomocnika rodzin ofiar, ale sam powinien unikać sytuacji, w której ktoś może takie pytanie zadać.

Wielokrotnie unikaliśmy zaczepek ze strony "Naszego Dziennika", który wobec nas zachowuje się po prostu nieetycznie, np. ukrywając informację, że kluby "Gazety Polskiej" są organizatorami uroczystości smoleńskich i marszów w obronie TV Trwam i wolności mediów.

Relacja przez nich przedstawiona i w tym wypadku (czyli ws. zdjęcia śp. Prezydenta) odbiega od rzeczywistości, co możemy potwierdzić choćby korespondencją mailową. Nie zamierzamy się z Wami, koledzy, kłócić. Idzie Boże Ciało i po chrześcijańsku Wam wybaczamy. Jednak proszę, byście nie podgrzewali atmosfery i nie skłócali rodzin ofiar, bo to bardzo szkodzi sprawie.

Tomasz Sakiewicz
Redaktor naczelny "Gazety Polskiej"


 Źródło:

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo