Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Zasłonili Lenina, ściga ich policja - oto III RP

Ludzi, którzy zasłonili w Stoczni Gdańskiej napis upamiętniający komunistycznego zbrodniarza, ściga dziś policja.

Ludzi, którzy zasłonili w Stoczni Gdańskiej napis upamiętniający komunistycznego zbrodniarza, ściga dziś policja. Na szczęście posłowie PiS - Andrzej Jaworski i Anna Fotyga - zadeklarowali pomoc dla antykomunistycznych patriotów. 

Wiszący od połowy maja nad bramą Stoczni Gdańsk napis "imienia Lenina" został w poniedziałek przykryty napisem "Solidarność". W III RP wiele przekrętów uchodzi na sucho, ale obraza władzy - zarówno tej współczesnej, jak i dawnej, komunistycznej - jest bezwzględnie ścigana.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Michalewska, policja prowadzi działania pod kątem "ustalenia sprawców wykroczenia" polegającego na bezprawnym umieszczeniu na zabytku reklamy, napisu itp. Grozi za to grzywna do 5 tys. zł.

Funkcjonariuszom nie udało się jak dotąd ustalić, kto śmiał zasłonić na bramie nazwisko towarzysza Lenina wywrotowym napisem "Solidarność".

"Pracownik ochrony zgłosił nam, że była to grupka młodych ludzi, którzy rozbiegli się po incydencie. Funkcjonariusze, którzy tuż po zgłoszeniu przybyli na miejsce, przeszukali okolice i przesłuchali pracujące tu osoby, nie przyniosło to jednak efektu" – powiedziała Michalewska, dodając, że w sąsiedztwie bramy nie ma monitoringu.

"Jeżeli tych studentów (według niektórych trójmiejskich mediów napis "Solidarność" powiesili studenci ASP w Gdańsku), czy inne osoby, które będą bronić napisu "Solidarność", będą dotykały jakiekolwiek represje ze strony Pawła Adamowicza i Platformy Obywatelskiej, to my jako posłowie Prawa i Sprawiedliwości będziemy tym osobom pomagać – zapowiedział na konferencji prasowej przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców Andrzej Jaworski.
 Źródło:

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

wg
Wczytuję ocenę...
Wideo