Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

14-letnia Wiktoria odnaleziona!

Wszystko skończyło się szczęśliwie! 14-letnia Wiktoria, która zaginęła z ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Kamieńcu, została odnaleziona przez policję we wtorkowe popołudnie. Wiktoria, która oddaliła się z ośrodka, została znaleziona w Katowicach, około 40 km od Kamieńca, po prawie 20 godzinach intensywnych poszukiwań. Policja potwierdziła, że dziewczynka jest cała i zdrowa.

policja
Policja - Policja

14-letnia Wiktoria została odnaleziona na terenie Katowic. Zaangażowani w poszukiwania katowiccy policjanci w takcie patrolu rejonu ul. Skargi w Katowicach natknęli się na osobę przypominającą wyglądem zaginioną. Chwilę później potwierdzili, że jest to poszukiwana nastolatka. "Policjanci zakończyli działania poszukiwawcze, a dziewczynka jest cała i zdrowa" - oświadczył sierż. szt. Kamil Kubica, oficer prasowy policji w Tarnowskich Górach.

Na razie nie ma więcej informacji na temat tego, co działo się z dziewczynką po jej zniknięciu, a także czy od razu wróci do ośrodka w Kamieńcu, czy najpierw trafi do szpitala na badania. Komenda wojewódzka ma udzielić szerszych informacji w środę.

Szczegóły zaginięcia

O zaginięciu Wiktorii, która jest dotknięta autyzmem, poinformowali pracownicy ośrodka w Kamieńcu w poniedziałek po godz. 18. Od tego momentu rozpoczęła się intensywna akcja poszukiwawcza, która trwała również przez noc. Policjanci podejrzewali, że dziewczynka mogła pojechać autobusem miejskim w kierunku Pyskowic lub Gliwic, ale rozważane były wszystkie możliwości, w tym ta, że zaginiona może być gdzieś w pobliżu ośrodka w Kamieńcu, pomimo kilkustopniowego mrozu panującego w nocy.

Wielka mobilizacja

W poszukiwaniach w okolicach placówki w Kamieńcu wzięło udział około 100 osób – policjantów, strażaków i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Od 8 rano do południa we wtorek przeszukano około 120 hektarów terenu – ulice, pola, obszary leśne i nieużytki. W akcji wykorzystywane były cztery drony z kamerami termowizyjnymi, pięć patroli z quadami, cztery z psami wyszkolonymi do poszukiwań, a także około 20 patroli pieszych, które przeczesywały okolicę.

O zaginięciu Wiktorii było głośno w całej Polscel policjanci z innych jednostek również próbowali zlokalizować dziewczynkę. Wiktoria nie miała przy sobie telefonu komórkowego, który umożliwiłby jej namierzenie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo