Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Schetyna zdradził plan. A przy okazji nazwał Budkę Borysławem

Jeśli ktoś liczył na to, że zapowiedź zawetowania ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS przez prezydenta Andrzeja Dudę uspokoi tzw. totalną opozycję, to zupełnie nie zrozumiał jej celów.

Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Jeśli ktoś liczył na to, że zapowiedź zawetowania ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS przez prezydenta Andrzeja Dudę uspokoi tzw. totalną opozycję, to zupełnie nie zrozumiał jej celów. Wspomniał o tym dziś szef PO Grzegorz Schetyna. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy o konieczności przeprowadzenia przedterminowych wyborów.

Jutro lider Platformy ma - wraz z przedstawicielami Nowoczesnej i PSL - przedstawić scenariusz dalszych, wspólnych działań opozycji.

Przypomnijmy, Andrzej Duda informując o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, zapowiedział jednocześnie, że w ciągu dwóch miesięcy przygotuje nowe ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, być może przy pomocy ekspertów. Prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński poinformował natomiast, że Andrzej Duda podpisze nowelę ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Schetyna ocenił, że w poniedziałkowej decyzji prezydenta brakuje mu „trzeciego weta” - do nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Jego zdaniem, sprawa ta jest „w zawieszeniu”.

Ona ciągle jest i musi być załatwiona i jej nie zostawimy

- zapowiedział Schetyna. Zadeklarował „aktywności, które mają zablokować skutki wejścia” w życie noweli ustawy o ustroju sądów. Odnosząc się do decyzji Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o SN i KRS, podkreślił że to dopiero „początek procesu”.

Schetyna powiedział również, że tak jak grudniowe protesty przeciwko uchwaleniu ustawy budżetowej na ten rok w Sali Kolumnowej Sejmu, miały swojego bohatera - posła PO Michała Szczerbę, tak i obecne wydarzenia mają swych bohaterów.

To Kamila Gasiuk-Pihowicz i Borysław Budka, twarze tej wielkiej heroicznej walki na posiedzeniu Sejmu

- powiedział szef PO, przekręcając imię swego klubowego kolegi, posła Borysa Budki.

Czytaj też: Takie hasła krzyczeli przed siedzibą PiS. To już nie o sądy im chodzi? WIDEO

Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiły się wpisy sugerujące, do czego dążyć będzie tzw. totalna opozycja. Trafnie określił to marszałek Senatu.

A oto głos posła PO - tego, który odpowiadał za kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego.

 Źródło: niezalezna.pl,PAP

 

#Sąd Najwyższy #weto #Grzegorz Schetyna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
pb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo