Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ryszard Petru znowu to zrobił. Internauci określają rzecz jednym słowem: Targowica!

Ulica i zagranica - taki jest plan tzw. totalnej opozycji, która torpeduje wszelkie reformy państwa wprowadzane w życie przez Prawo i Sprawiedliwość.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Ulica i zagranica - taki jest plan tzw. totalnej opozycji, która torpeduje wszelkie reformy państwa wprowadzane w życie przez Prawo i Sprawiedliwość. Innych pomysłów brak działaczom takich ugrupowań jak Platforma Obywatelska czy .Nowoczesna. Kolejny atak histerii wywołały przyjęte przez parlament nowelizacje przepisów określających funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Skoro „ulica” nie wypaliła, trzeba sięgnąć po „zagranicę”, co właśnie uczynił Ryszard Petru.

Lider .Nowoczesnej na konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Koszalinie poinformował, że wysłał list do międzynarodowych instytucji, wzywając je do przyjazdu do Polski. Miałyby one prawdopodobnie pomóc opozycji.

Czytaj też: Taśma Schetyny. Lider Platformy o planie nakręcania konfliktu w Polsce i UE

PiS jest przygotowany na wszystko. Sejm jest - jak zobaczyliście państwo - ogrodzony barierkami. Jest wynajęta firma - z tego, co słyszałem - która w ciągu trzech godzin jest w stanie uzbroić Salę Kolumnową w sprzęt nagłaśniający. Można powiedzieć tak: dzisiaj PiS jest w stanie przeprowadzić tę ustawę (chodzi o pakiet przepisów reformujących instytucje wymiaru sprawiedliwości - red.)

- stwierdził Ryszard Petru.

Sformułowałem dziś apel do instytucji ogólnoświatowych z prośbą o to, by w tych dniach pojawiły się jako delegacje monitorujące proces praworządności

- dodał lider .Nowoczesnej.

A na swoim profilu na Twitterze pochwalił się listem w języku angielskim. Pisze w nim m.in. o tym, że Senat przyjął „niekonstytucyjne przepisy podporządkowujące sądy władzy wykonawczej”

Polska opozycja parlamentarna jest zdeterminowana, by bronić praw kraju i Konstytucji. W tych chwilach potrzebujemy solidarności. Prosimy Państwa przedstawicieli o wizytę w Polsce w dniach 18-20 lipca, gdy trwać będzie ostatnia sesja parlamentu przed wakacyjną przerwą

- można przeczytać w piśmie.

Czytaj też: To Petru stoi za antyrządową debatą ws. Polski, którą Parlament Europejski przeprowadzi 13 grudnia


Szef .Nowoczesnej określa sprawę w następujący sposób:

Wysłaliśmy listy do przyjaciół na świecie z prośbą o solidarność ws. #BitwaoSN #FrontDemokratyczny.

A tak widzą to internauci:

 

 Źródło: twitter.com,niezalezna.pl

 

#Targowica #Ryszard Petru

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
pb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo