Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Mesko S.A. z umową na dostawę amunicji dla Sił Zbrojnych RP

27 czerwca br. wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Mesko S.A. podpisało z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej trzy umowy na dostawę amunicji w latach 2017 – 2020.

PGZ
27 czerwca br. wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Mesko S.A. podpisało z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej trzy umowy na dostawę amunicji w latach 2017 – 2020. Całkowita wartość umów przekracza 195,6 mln zł.

Umowy w imieniu Inspektoratu Uzbrojenia MON podpisali Szef Szefostwa Uzbrojenia płk Romuald Maksymiuk oraz I Zastępca Szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk Piotr Imański, a w imieniu Mesko S.A. Członek Zarządu spółki Piotr Jaromin i Dyrektor ds. Zaopatrzenia Krzysztof Stępień.

W ramach zawartych umów skarżyska spółka specjalizująca się między innymi w produkcji amunicji dostarczy polskiej armii naboje 5,56x45 mm z pociskiem smugowym, 5,56x45 mm z pociskiem z rdzeniem stalowym, a także naboje taśmowane 7,62x51 mm AP/API oraz naboje 30x173 mm z pociskiem podkalibrowym z rdzeniem fragmentującym stabilizowanym obrotowo (FAPDS-T).

Istniejące od 1924 roku Mesko  specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości nowoczesnej amunicji i rakiet. W grudniu ubiegłego roku spółka podpisała z Inspektoratem Uzbrojenia wartą niemal miliard złotych umowę na dostawę Siłom Zbrojnym RP Przenośnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych Piorun.

Komunikat PGZ.

 Źródło: PGZ

 

#armia #Inspektorat #mesko #dostawy uzbrojenia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

iggys
Wczytuję ocenę...
Wideo